Володимир Зеленський переконаний, що міжнародні партнери мають допомогти Україні впоратися з наслідками негоди. Про це він сказав під час традиційної селекторної наради, повідомляє Офіс Президента.

Важливо В уряді поки не знають, яку суму треба на ліквідацію наслідків повені

Зеленський доручив Кабінету Міністрів залучити до відновлення постраждалих від негоди регіонів міжнародну допомогу.

Наразі неможливо повністю підрахувати збитки, але за необхідності будемо виділяти стільки, скільки треба. Однак наші міжнародні друзі мають механізми для швидкої допомоги, й не треба цього ігнорувати. Ми повинні допомогти людям у цей складний період,
– зазначив президент.

Які країни готові допомогти Україні у ліквідації наслідків негоди

  • У Євросоюзі активували Механізм цивільного захисту, мета якого допомогти Україні подолати наслідки стихійного лиха. На заклик уже відгукнулась Швеція.
  • Шведи готові надати Україні понад кілометр бар'єрів від паводків та 250 шлангів, а також фахову допомогу експертів.
  • У США заявили, що виділять Україні 100 тисяч доларів для ліквідації наслідків повеней. Коли саме надійдуть гроші, наразі невідомо.
  • Угорщина допоможе Україні з ліквідацією наслідків негоди у західних областях. Зокрема, у Будапешті планують надати 50 мільйонів доларів для будівництва доріг на Закарпатті.

Водночас український уряд вже виділив 754 мільйони гривень з резервного фонду для допомоги населенню Західної України, яке постраждало внаслідок масштабних повеней. Найбільшу суму спрямують в Івано-Франківську область.

Актуально Грози, шквали та град: синоптики попереджають про потужну негоду

Наслідки негоди на Західній Україні

  • Станом на 27 червня рятувальники продовжують боротися з наслідками повеней, які відбулися на Західній Україні.
  • Деякі міста та села досі є підтопленими та без електро- і газопостачання. Дороги в регіоні теж зруйновані.
  • Негода пошкодила 620 кілометрів автодоріг, 259 мостів та 650 метрів дамб. А також підтопила 3 871 будинок, 2 об’єкти соціальної та побутової сфери, 2 720 підвалів і 6 400 присадибних ділянок.
  • Внаслідок негоди загинуло три особи в Івано-Франківській області.