На думку сенатора, нова зброя та допомога дадуть змогу українській армії відновити потенціал та надолужити втрачене раніше.

Дивіться також Закон про мобілізацію: чи планують в Раді його змінювати

США повинні дати шанс Україні

Сенатор Грем наголосив, що на тлі триваючої війни з Росією, яка здійснила повномасштабне вторгнення в країну більше двох років тому, США зобов'язані підтримувати Україну.

Ми або будемо допомагати Україні, або ні. Настав час дати їм F-16, дозволити їм керувати літаками, далекобійною артилерією, щоб вражати цілі всередині Росії. Переслідуйте активи Путіна скрізь і по всьому світу. Україні потрібно перейти в наступ. Я думаю, що влітку Україна відновить військову динаміку,
– наголосив республіканець.

Він також додав, що Володимир Зеленський хоче, щоб США взялися за російські активи в усьому світі та віддали їх Україні. Ліндсі Грем закликав забрати гроші з держфондів Росії і віддати їх Україні. Він нагадав, що у Європі зберігаються російські 300 мільярдів доларів. На його думку, суверенні активи, які ми повинні конфіскувати та віддати Україні.

Яку допомогу отримує Україна від Заходу

  • У Повітряних силах України говорять, що з появою західних літаків ефективність зброї, яка від самого початку призначалася для них, значно зросте. Надходження F-16 підвищить ефективність HARM, JDAM та інших авіаційних боєприпасів, які вже використовуються, але з радянських літаків.
  • Україні нададуть літаки у модифікації MLU, заточені під високоточну зброю. Використання саме такої зброї дозволить нам вражати ті цілі, які потрібні для перемоги, просування наших наземних військ до державного кордону і визволення територій.
  • Нещодавно стало відомо, що Україна отримає літаки Mirage 2000 від Франції. І хоч точної цифри вказано не було, однак з'явилася приблизна кількість. Загалом Париж може надати не більше ніж шість таких винищувачів.
  • Франція запропонувала партнерам приєднатись до коаліції з навчання військових на території України. Звернення адресували, зокрема, США, Британії, Польщі, Нідерландам, всім країнам Балтії, Данії та Швеції.