Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що це дуже серйозний пакет допомоги. Його сума становить 1,3 мільярда доларів. Зазначимо, що ця країна оголосила про нову допомогу для ЗСУ 29 травня.

До теми Дуже важлива деталь в системі ППО, – Світан назвав переваги літаків від Швеції

Окрім авіації, Україна отримає від країни-партнерки, зокрема, увесь парк бронетранспортерів 302.

Чому Швеція передає такі літаки? Я думаю через те, що хтось їх мав передати. Адже без цих літаків F-16 було б важко працювати в небі,
– наголосив Мусієнко.

Теоретично американські винищувачі зможуть виконувати завдання, однак завдяки цій авіації з'являється можливість використовувати F-16 на повноту їхніх можливостей. Дуже важливо застосовувати борти з максимальною ефективністю.

Як використовують ASC 890

Радари шведських літаків "бачать" приблизно на 450 кілометрів. Це доволі серйозна відстань. Вона цілком покриває роботу американських винищувачів, які з'являться в ЗСУ.

"Це не лише розвідка, а й фактично такі повітряні командні пункти, які дають можливість координувати роботу нашої авіації. У повітрі обирати цілі, давати повні дані про розвідку, передавати цілевказання для подальшого завдання ударів", – зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.

Тому це підсилення для F-16, яке зробить роботу винищувачів ефективнішою.

Україна отримає шведську авіацію

  • Швеція надасть українській армії літаки Saab 340 AEW&C. Їхня простіша назва – ASC 890. Це борти радіолокаційної розвідки та управління. Вони розроблені на базі платформи Saab 340 або Saab 2000.
  • Українським військовим передадуть 2 таких літаки. Це усі борти, що є на озброєнні у Швеції. В історії незалежної України це вперше, коли на озброєнні з'являться літаки ДРЛВ.
  • Якщо порівнювати цей шведський літак та російський літак-розвідник А-50, то останній може бачити дещо більше. Якщо говорити про огляд морської поверхні – понад 600 кілометрів, а про наземну – від 300 до 450 кілометрів.