Зазначається, що це другий варіант санкцій листа балтійської республіки. Про повідомила радниця міністра закордонних справ Раса Якілайтене, передає ТАСС.

До теми Протести в Білорусі: білоруські громадяни просять притулку у Литві

МЗС Литви направив до МВС уточнений список, до якого внесено 118 осіб, зокрема і президента Лукашенка,
– сказала вона.

Початковий перелік, куди разом з Лукашенком входили 32 людини МЗС передав на затвердження МВС 19 серпня. Наступного дня прем'єр-міністр Саулюс Скверняліс заявив, що залишилися технічні питання, після вирішення яких список може бути оприлюднений в четвер або п'ятницю. Процес, однак, затягнувся.

Включеним до списку осіб пропонується заборонити в'їзд до Литви і заморозити їхні активи, якщо такі є, в фінансових установах республіки.

Санкції проти Лукашенка і його поплічників: коротко

  • ЄС не визнав результати президентських виборів у Білорусі та засудив насильство проти мирних протестувальників.
  • 19 серпня на позачерговому саміті лідери ЄС домовились про застосування санкцій проти окремих білоруських посадовців. Однак в Євросоюзі запевнили, санкції не вплинуть на життя громадян Білорусі.
  • Наразі Єврокомісія працює над створенням санкційного списку білоруських посадовців, у який вже ввійшли близько 20 осіб. Однак за даними ЗМІ, самого Лукашенка у списку поки немає.
  • Тим часом МЗС Білорусі закликало країни Євросоюз дати можливість країні розібратись із ситуацією, що склалась, самотужки.


Реакція світу на вибори у Білорусі / Інфографіка 24 каналу