Перемогу в другому турі виборів у Франції здобула ліва коаліція "Народний фронт". Раніше перемогу цієї партії прогнозували результати екзитполів.

До теми Прем'єр Франції подав у відставку після оголошення результатів екзит-пола

Які офіційні результати виборів у парламент Франції

У Міністерстві внутрішніх справ Франції розповіли, що за результатами другого туру парламентських виборів у Франції партія "Народний фронт" забезпечила собі перше місце, а коаліція президента Еммануеля Макрона "Разом" посіла друге місце. На третьому місці – ультраправа партія "Національне об'єднання", якій раніше прогнозували перемогу на виборах.

Отже, "Народний фронт" отримав 182 місця в парламенті, коаліція "Разом" – 168 місць, а "Національне об'єднання" – 143 місця.

Офіційні результати другого туру виборів у Франції
Офіційні результати другого туру виборів у Франції / Скриншот 24 Каналу

Загалом французький парламент складається з 577 місць, решта місць були розподілені між незалежними кандидатами та представниками різних правих і лівих фракцій.

Варто зазначити, що жодна з партій, які пройшли у французький парламент, не здобули абсолютної більшості, адже для цього потрібно 289 місць. Тому французьким політсилам доведеться формувати коаліцію з кількох партій, які пройдуть після офіційних оголошень результатів виборів.

Окрім того, лідер лівих у Франції Жан-Люк Меланшон закликав президента Макрона довірити посаду прем'єр-міністра його силі. Після цього глава французького уряду Габріель Атталь подав у відставку.

Які були результати екзитполів другого туру у Франції

  • За даними прогнозу Elabe, який виконали на замовлення BFMTV, RMC і La Tribune Dimanche, альянс лівих сил "Народний фронт" лідирував у перегонах за місця в Національних зборах і міг здобути від 175 до 205 місць у парламенті. Тим часом пропрезидентський блок "Разом" був на другому місці за прогнозів, що він міг здобути від 150 до 175 місць.
  • Водночас "Національне об'єднання" на чолі з Марін Ле Пен та Джорданом Барделла, яке, згідно з опитуваннями, було лідером і потенційно могло мати абсолютну більшість, замість цього, за даними екзитполів, могло посісти третє місце та здобути від 115 до 150 місць у парламенті.
  • Варто зазначити, що за результатами першого туру виборів перемогу здобула саме ультраправа партія "Національне об'єднання". Тоді політсила отримала 33,13% голосів, а "Народний фронт" – 27,99%.