Росіянам важливо показати якісь "перемоги" до виборів, які мають відбутися вже у березні цього року. Про це в розмові з 24 Каналом зазначила начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Дивіться також Як бої у Кринках стали унікальними в історії світових воєн

"Для ворога принципово вибивати нас з цього плацдарму, тому що на носі вибори й царю (Путіну – 24 Канал) потрібні перемоги та переконливі такі дії, які підкреслять, що його армія ще на щось спроможна", – пояснила Гуменюк.

Штурми з безтолковою впертістю

Фактично щодня ворог проводить спроби штурмів на зазначеному напрямку. За добу їхня кількість сягає до 5 – 7, хоча раніше ця цифра складала 10 – 13. Утім, бажаних результатів окупанти не мають і все менше аргументів для того, аби відправляти нові штурмові групи.

Утім, ворог переформатовує цілі підрозділи. Створює нетипові офіцерські штурмові групи, оскільки інші не здатні впоратися з цими завданнями.

Але навіть використовуючи такі собі елітні свіжостворені підрозділи, вони переконуються, що успіху немає. В них навіть вже склалася така лінія неповернення, за якою вже бронетехніці нема перспектив. Тобто вони доходять до неї, втрачають техніку знов і розуміють, що далі тільки пішки й повернуться не всі,
– розповіла речниця.

Є випадки, коли російські військові відмовлялися йти на штурм. Раніше депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповідав про бійців так званого елітного підрозділу морської піхоти окупантів. Вони розцінюють такі бойові завдання, як квиток в один кінець.

"Але штурми з такою безтолкововою впертістю продовжується. Ми продовжуємо їх відбивати й закріплюватись попри те, що дійсно населеного пункту (Кринки – 24 Канал) фактично нема, але ця практика випаленої землі демонструється ворогом не тільки на Півдні. Ми бачили таке саме і з Авдіївкою, і з Мар'їнкою, і з Бахмутом. Тому тут зрозуміла їхня тактика і ми знаємо точно, як їй протидіяти", – додала Гуменюк.

Ситуація на Херсонщині: останні новини

  • На лівобережжі Херсонщини окупанти продовжують накопичувати техніку. Вони можуть готуватися до ударів у майбутньому. Утім, наразі критичних змін в тактиці росіян немає.
  • Російські окупанти втрачають живу силу і не мають тактичних успіхів на лівобережжі Херсонщини. Вони готуються до оборони, роблячи траншеї та інші оборонні позиції.
  • Ворог не припиняє тероризувати звільнений правий берег Херсонщини. 17 січня росіяни обстріляли Дніпровський район міста. Є загиблі.