Українські військовослужбовці постійно перебувають на островах Херсонщини. Бої там тривають уже не перший місяць. Про це 24 Каналу розповів Сергій Нікітенко — редактор херсонського вебсайту "Мост".

Дивіться також Друга серія серіалу "стрілянина у Херсоні", – ОК "Південь" про ситуацію у Новій Каховці

Обстріли тривають уже пів року

Серед тих районів, де відбуваються бойові зіткнення поблизу Херсона, називають острови у дельті Дніпра. Серед них, зокрема, острів Великий Потьомкінський. На карті бойових дій він фактично поділений. На ньому присутні як окупанти, так і українські підрозділи.

Бої там тривають постійно. Розповіді почались десь місяць тому, але ми всі знаємо, що наші ДРГ зайшли туди майже одночасно зі звільненням Херсона. Наші військові постійно там,
– наголосив Сергій Нікітенко.

Попри те, що острови розташовані неподалік Херсона, в самому місті боїв не чутно. Усе тому, що Великий Потьомкінський є за Карантинним островом. Журналістів туди не допускають. Це червона зона, у якій дуже небезпечно. Район дуже сильно обстрілюють вже близько 6 місяців.

"Ми чуємо, як обстрілюють мікрорайон, але фізично островів (боїв там – 24 Канал) ми не можемо чути. Острови там не класичні в нашому уявленні, вони наплавні. В них немає земельної основи – це величезні переплетіння коріння. Там є дачні поселення, але вони не можуть бути укріпленнями", – пояснив редактор.

За обмеженою інформацією від українських військових, вони контролюють велику кількість цих плавнів.

Сергій Нікітенко про ситуацію на островах Дніпра: дивіться відео

Що відбувається на островах Херсонщині: головне

  • Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк повідомила, що окупанти бояться можливої висадки українських військових на лівому березі Херсонщини. Втім детальної інформації про операцію на островах розголошувати не можна. Для успіху ЗСУ потрібно дотримуватись інформаційної тиші.
  • Водночас Гуменюк раніше наголошувала, що висадка ЗСУ на островах, де немає ніякого підкріплення, це дуже ризикований крок. Поки вдаватись до нього занадто небезпечно.
  • Зауважимо, що росіяни здійснюють безконтрольний спуск води з Каховського водосховища. Найімовірнішою причиною цього є страх окупантів перед контрнаступом ЗСУ.