Джерела Української правди в українській розвідці повідомили, що в Олександра Лієва є нібито російський паспорт. Сам же чиновник це заперечує. Він запевняє, що у нього є лише українське громадянство і ніколи не було російського паспорта. Згодом видання також спростувало інформацію.

Дізнайтеся більше Партія регіонів, заклики "почути Крим": хто такий Олександр Лієв з Міноборони

Журналісти вибачились перед чиновником

Наступного дня журналісти "Української правди" заявили, що інформація про російський паспорт Олександра Лієва не відповідає дійсності. Видання вибачилось перед читачами та чиновником. Зазначили, що робота над помилками також проведена.

Розслідувач Михайло Ткач також окремо вибачився. Він зазначив, найгірше, що може бути – це неправда, тому визнав помилку.

Вчора я помилився. Я приношу вибачення Олександру Лієву. Інформація про російський паспорт Олександра Лієва не відповідає дійсності,
– написав Ткач.

Лієв заперечує інформацію УП

Журналісти УП одразу звернулися за коментарем до Лієва. Він заявив, що його шокувала ця інформація і він повідомив, що на фото документа, який надали УП, зображений не він. Також там не вірно вказане його прізвище англійською мовою.


Скан документа, який надали УП / Фото УП

Він вважає, що весь негатив та шквал суспільної критики, з яким він зіткнувся, вплине на його роботу і затормозить процеси, якими він займається у міністерстві.

Це повний треш. У мене нема і не було ніколи ніякого іншого громадянства, крім українського. Я не подавався на громадянства іншої країни,
– сказав він.

Також заявив, що коли росіяни окупували Крим, то "там, дійсно, роздавали людям російське громадянство без згоди, але на той час я уже давно працював на "Суспільному"".

Згідно із наданим УП фото, нібито російський паспорт Лієва був виданий у 2019 році. Крім того, там вказано, що він народився в Москві, хоча насправді Лієв там не народився.

Звернення Лієва

Також Лієв записав звернення у своїх соцмережах. Він наголосив, що в нього ніколи не було російського паспорта. Лієв сподівається на вибачення УП.

Чиновник заявив, що журналіст УП Михайло Ткач просто вирішив "хайпонути".

Лієв записав звернення: дивіться відео

Був у Партії регіонів та закликав "почути Крим": що відомо про Лієва

  • Нещодавно голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін пригадав скандальні заяви високопосадовця Міноборони. На тлі останнього скандалу щодо закупівель, цей пост прикув чимало уваги.
  • Зокрема, він пригадав роки, коли Лієв був міністром курортів і туризму АР Крим за президента Віктора Януковича.
  • Шабунін нагадав, як 5 березня 2014 року, коли у Криму вже були російські війська і за 11 днів до сфальсифікованого Росією референдуму, Олександр Лієв в інтерв'ю Громадському закликав Київ "почути Крим".
  • Тоді він також сказав, що "проблему Криму" вирішить "легалізація референдуму і проведення його разом з українською владою, якою б вона не була, і розширення повноважень Криму до рівня повноцінної автономії".
  • Лієв заявляв, що на мешканців Криму нібито тиснув "інформаційний шквал", який спровокував у них "почуття страху". Чиновник сказав "що всі ми ментально рускіє", попри те, що багато хто говорить українською.
  • Наприкінці інтерв'ю він сказав, що "тут немає ворогів", а потім вільно зайшов "в приміщення уряду Криму, який на той час вже контролювався російськими військовими".