Також британці скерують новітній авіаносець на східний фланг НАТО та додаткову 1000 військових. Вони оборонятимуть Естонію, яка також є членом Північноатлантичного союзу.

Цікаво Джонсон каже, що якби Путін був жінкою, війни не було б: у Кремлі грубо відповіли

Британія скерує 1000 військових для захисту Естонії

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час виступу на саміті НАТО в Мадриді оголосив, що країна скерує ще тисячу військових та один із двох своїх нових авіаносців для оборони східного флангу НАТО. Вони призначені для захисту Естонії, де вже перебувають близько 1700 британських військовослужбовців. Бійці базуватимуться у Британії та вилетять для захисту Балтійської країни, коли буде така необхідність.

Воллес наголосив, що Лондон фактично збільшить кількість своїх військовослужбовців в Естонії до 3000. Він вважає, що базування частини військових у Британії, а їхнього обладнання у Німеччині, буде ефективнішим.

Такі зобов'язання є частиною оновлених європейських оборонних сил НАТО, які складатимуться зі 300 тисяч військовослужбовців по всьому континенту, переведених у високу готовність на випадок, якщо Росія нападе на будь-якого члена Альянсу. Значна частина британських зобов'язань стосуються саме морських сил.

Ми залучимо величезну кількість військово-морських сил. На мою думку, ми залучимо до цього одну з груп перевізників,
– додав Воллес.

У Великої Британії є 2 авіаносні кораблі – "Королева Єлизавета" та "Принц Уельський". Вони мають допоміжний флот суден – авіаносну ударну групу. За словами Воллеса, під час ротації їх віддадуть для потреб НАТО.

До теми У Лондоні визнали, що зброю Україні слід було давати раніше: не хочуть такої помилки з Тайванем

Україні виділять ще мільярд фунтів

Окрім цього, Воллес оголосив, що Лондон майже вдвічі збільшує зобов'язання щодо військової підтримки України. Нашій державі додатково нададуть 1 мільярд фунтів.

Однак міністр оборони не повідомив, на що саме скерують ці гроші. За словами Воллеса, частину, ймовірно, витратять на постачання ракетної артилерії більшої дальності, яка необхідна Збройним Силам України.

Раніше Велика Британія вже надіслала нашим захисникам 3 системи M270 у межах пакета з 10 таких установок, які обіцяли надати союзники країни по НАТО – США та Німеччина. Також Воллес зазначив, що Лондон планує надіслати ЗСУ:

  • обладнання для радіоелектронної боротьби,
  • системи протиповітряної оборони,
  • ще більше боєприпасів.

Зауважте Литва планує розмістити ще більше військ НАТО через загрозу Росії

Несподіваний напад Росії на Балтійські країни – малоймовірний

Вісім сил оборони НАТО базуються у восьми країнах на східному боці Альянсу – від Естонії до Болгарії. 29 червня члени НАТО погодилися збільшити їх до розміру бригади у відповідь на масштабне вторгнення Росії в Україну.

Німеччина вже погодилася збільшити свої зобов'язання перед Литвою. Однак країна вчергове зіткнулася з критикою, коли з'ясувалося, що більшість із додаткових 3500 військових базуватимуться у Німеччині й у разі нападу Росії готові швидко вирушити на допомогу.

Міністр оборони Великої Британії захищає таке рішення. Адже, на його думку, несподіваний напад Росії на Литву – малоймовірний.

"Масового сюрпризу не буде", – наголосив Воллес.

Він додав, що Росія розмістила понад 100 тисяч військових на кордонах України за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. За його словами, чинні плани захисту Естонії та інших Балтійських країн застаріли, оскільки вони передбачали 60 днів на постачання танків. Проте війна в Україні змінила уявлення для всіх.

"Цілком справедливо країни Балтії казали: "Щойно в Україні ми стали свідками того, що якщо чекати 5 днів, то нікого серед живих не залишиться". Тому ми не хочемо ризикувати та чекати, поки наш автомобільний пором перетнеться з танками", – підсумував міністр.

Варто подивитися – Пентагон оцінив дії ЗСУ на Донбасі: відео