Про це 24 Каналу розповів колишній голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, зауваживши, що з початку окупації місцеві медичні заклади перелаштувалися на лікування поранених загарбників. Цивільним можуть допомогти лише у випадку, якщо ситуація дійсно критична.

Дивіться також У 2023 році ЗСУ знищили у 2,5 раза більше росіян, ніж у 2022: підсумки року на фронті

Обладнання просто вивезли

Як наголосив Гайдай, з початку повномасштабного вторгнення загарбники повивозили медичне обладнання з менших населених пунктів регіону до Луганська.

Там пишалися, що відкрили ціле "містечко". Так вони унеможливили допомогу для цивільних. Та й поранені окупанти помирають в дорозі до лікарні,
– сказав Гайдай.

Ще одна проблема для цивільних – російський паспорт. Без цього папірця неможливо пройти процедури на кшталт діалізу або ж отримати інсулін. Часто навіть не вдається додзвонитися до швидкої допомоги через постійні проблеми зі зв'язком.

Зробити це вкрай важко. А якщо ще й людина живе поблизу лінію фронту і таки намагається додзвонитися до швидкої… Її взагалі можуть на підвал забрати. Бо росіяни побоюються, що хтось передасть інформацію українським військовим,
– зазначив Гайдай.

Втрати Росії у війні проти України: коротко

  • Росія зазнала колосальних втрат з початку повномасштабного вторгнення і серед особового складу, і серед військової техніки. Все почалося 24 лютого 2022 року.
  • Так, станом на 2 січня Росія втратила понад 360 тисяч особового складу. А за 1 січня ця цифра зросла ще на 810 одиниць.
  • Також українські військові знищили 5990 ворожих танків, 11100 бойових броньованих машин, 8531 артилерійську систему, 945 РСЗВ, 626 засобів ППО, 329 літаків тощо.