Про це 24 Каналу розповів колишній очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він зауважив, що й окупанти там фактично нікому не потрібні, адже намагаються красти, аби вимінювати речі на їжу.

Зверніть увагу Їздять автобусом й зупиняють людей: як росіяни змушують голосувати на окупованих територіях

Нелюдські умови на ТОТ

Для повного розуміння ситуації, за словами Гайдая, потрібно Луганську область ділити на умовні 3 частини.

На території, яка була окупована з 2014 року, панує радянщина середини 1980-х років.

На частині Луганської області, що окупували після 2022 року, проходили запеклі бойові дії. Там вщент розбита інфраструктура, адмінбудівлі та житлові квартали. Ситуація дуже важка, туди росіяни привозять непотріб, який називають гуманітарною допомогою. Там досі не відновлені будинки, навіть ті, що критично зруйновані, не розбирають, а це достатньо небезпечно.

"Суцільна антисанітарія, місцеві жителі показують на світлинах пацюків, які бігають по місцевості стадами", – додав Гайдай.

Це стало величезною проблемою, адже ніхто не працює зі сміттєзвалищами, ніхто не облаштовує їх цивілізовано. Однак окупанти знаходять і жалюгідні приводи для того, аби пишатися. Так в Сєвєродонецьку ворог демонстрував, як манну небесну, передані три авто ВАЗ 1965 року від Удмуртії.

Решта території – це сільська місцевість, де люди призвичаїлись до виживання.

В Старобільську є ринок, на якому мародери можуть міняти шуби, викрадені в квартирах, де зараз ніхто не проживає, на консерви чи м’ясо,
– розповів Гайдай.

Останні новини зі Східного напрямку

  • Наразі окупанти зосередили свої намагання в напрямку Білогорівки у бік Лисичанська та Роботиного в бік Токмака.
  • Кілька днів тому було потужне влучання в російський полігон на території Луганської області. Є загиблі та поранені.
  • Бійці ЗСУ зауважують, що ворог збільшив використання КАБів на території Донецької та Луганської областей. Там вони застосовують тактику випаленої землі, аби знищити позиції українських сил оборони.