У четвер, 17 серпня, вийшло інтерв'ю самопроголошеного президента Білорусі Алєксандра Лукашенка зрадниці України, псевдожурналісті Діані Панченко. У ньому він наговорив чимало нісенітниць, однак, вочевидь, аби не мати вигляд абсолютного клоуна, не став сперечатися з беззаперечними фактами, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Картопляні байки й іспанський сором: Лукашенко дав інтерв'ю пропагандистці Панченко

"Вбивча правда" від Лукашенка

Так, деякі диктатури настільки глибокі у своєму запереченні реальності, що навіть краплина правди може викликати ажіотаж. Зокрема, визнання Лукашенком факту, що росіяни йшли на Україну також з Білорусі, стало інформаційним приводом для багатьох ЗМІ.

Хоча це не потребувало підтвердження від перших хвилин повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, коли стало відомо, що російські окупанти йдуть "брати Київ за три дні".

Так, з території Білорусі окремі частини (Збройних сил Росії – 24 Канал) перетнули кордон України,
– констатував Лукашенко в інтерв'ю.

Власне, на цьому "правда" закінчилась. На запитання, чому загарбники почали вторгнення з півночі, він відповідати не став. Сказав, що потрібно адресувати це запитання до Президента України Володимира Зеленського. Скоріш за все, для Лукашенка це було б дуже сильне приниження – визнати, що він став інструментом в руках Владіміра Путіна.

Кремлівські ІПСО працюють

Ворог хоче, аби ми почали сумніватися навіть у тому, що бачили на власні очі, сприйняли як реальність та не піддали б сумніву за адекватної політичної ситуації.

Жодній людині при здоровому глузді не потрібно було додаткового підтвердження від Лукашенка, що окупанти йшли, зокрема, з Білорусі на Київ. Проте сама ситуація, коли цей факт певні ЗМІ подають як "свіжу інформацію", засвідчує, що Кремль надзвичайно грамотно працює задля того, аби промити нам усім мізки.

Що таке ІПСО

Інформаційно-психологічна операція. Саме так розшифровується ця абревіатура. Власне, це дії, сплановані на те, аби вплинути на почуття, мотиви вчинків, критичне мислення людей з певною метою.
Джерело: Вікіпедія

Можливо, Лукашенко це "просто так" бовкнув, а можливо це був спрямований вкид, аби відновити в українців переживання стосовно того, що "історія може повторитись" та знову нібито постала загроза нападу окупантів з боку Білорусі. У будь-якому разі не варто брати до уваги цю маячню.

Як не піддаватися на ІПСО ворога
Як не піддаватися на ІПСО ворога / Картинка 24 Каналу

Ось, до речі, декілька нещодавніх прикладів ворожих ІПСО:

  • у TikTok набув популярності тренд "Фортеця Львів" про те, що Захід України нібито забув про війну; 24 Канал проаналізував, як це шкодить українському інформаційному простору та сіє розбрат між громадянами нашої держави;
  • очільницю музею Голодомору Лесю Гасиджак зацькували через вагу; письменниця Оксана Забужко запевнила, що без руки ворога – не обійшлось; Росії не подобається, що Україна говорить про геноцид.