Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів, що Лукашенко дав Зеленському обіцянку в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Дивіться також Жодних гарантій немає: чому Путін не хоче відкрито втягнути Білорусь у війну

Лукашенко обіцяв не воювати з Україною

Арахамія зазначив, що Зеленський відмовився говорити з Лукашенком, однак білоруський диктатор наполіг, що інформацію від нього потрібно хоча б послухати.

За словами нардепа, Лукашенко пообіцяв, що Білорусь не буде воювати проти України, але сказав, що не може перешкодити Росії.

Він тоді сказав: "Ми не будемо воювати з Україною". Він чесно сказав: "Я не можу допустити, щоб вони не користувалися моєю інфраструктурою і через Білорусь не заходили і не запускали ракети, але я гарантую, що жоден білоруський солдат не перетне кордон України",
– зазначив Арахамія.

Він сказав, що в Офісі Президента не повірили словам Лукашенка. Водночас Арахамія зауважив, що Лукашенко досі тримає своє слово.

Яка роль Білорусі у війні Росії проти України

  • Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну режим Лукашенка надав російським військовим територію Білорусі для нападу з Півночі. Крім того, Росія використовує білоруську техніку. Водночас білоруські війська у війну не вступали.
  • Публічно Лукашенко підтримує Путіна, але подекуди закликає до мирних переговорів, мовляв, Україна "не може" перемогти Росію. Варто зазначити, що режим Лукашенка системно викрадає дітей з України.
  • Також Росія на території Білорусі розміщує свою військову техніку. Так, навесні 2023 року у Білорусі атакували російський літак-розвідник ДРЛС А-50. Після цього Лукашенко звинуватив в атаці Україну та обізвав Зеленського.
  • Влітку 2023 року на території Білорусі було розміщено вагнерівців після того, як провалився заколот Пригожина.