Західним лідерам просто треба розповідати, що відбувається в Білорусі, заявив Олександр Лукашенко за результатами засідання Радбезу. Про це повідомляє "БелТА".

До слова Хто погрожує та чинить тиск на Білорусь: заява Лукашенка

Потрібно, щоб цю інформацію отримали і Меркель, і Макрон, і Дуда, і Науседа, і інші, і Зеленський. Щоб вони знали, що відбувається в Білорусі, офіційну точку зору,
– наголосив білоруський диктатор.

Також він закликав МЗС попередити всіх перелічених про відповідальність за "розпалювання безпорядку". Мовляв, усі вони фінансують протести.

"По-друге, барабанити гусеницями на кордоні з Білоруссю, повчати нас зараз – це контрпродуктивно. Вони це повинні розуміти, і вони будуть за це відповідати, якщо щось трапиться", – заявив Олександр Лукашенко.

Коротко про ситуацію в Білорусі:

  • Згідно з офіційними результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Однак, люди не погоджуються з такими підсумками та вважають Тихановську обраним президентом. На переконання білорусів, вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.
  • Через незгоду з результатами Білорусь охопили масштабні мітинги та протести. 12 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк. Перед цим упродовж тижня страйк оголошували робітники великих заводів.
  • Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
  • Відомо про щонайменше 5 загиблих (троє офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.