Коли проведуть Всебілоруські народні збори

Дату проведення наступних Всебілоруських народних зборів Лукашенко озвучив на спеціальній нараді 28 грудня. Про це повідомляють у телеграм-каналі "Пул Первого".

Читайте також Ми не втратили, а можемо втратити, – Лукашенко розповів, що буде з країною далі

За його словами, люди повинні від влади почути головні напрямки розвитку країни на майбутню п'ятирічку й аналіз пройденого. Планують збори на 11 – 12 лютого 2021 року.

Такі народні збори у Білорусі схожі до з'їздів комуністичної партії СРСР. На них збираються представники уряду, керівники підприємств та представників інших галузей економіки.

Традиційно їх проводяться кожні 5 років перед черговими президентськими виборами. Однак у 2020 році їх не вдалося організувати.

Що раніше заявляв Лукашенко

  • На початку грудня 2020 року самопроголошений президент Білорусі запропонував зробити Всебілоруські народні збори конституційним органом.
  • Аналітики вважають, що у такий спосіб Лукашенко може формально покинути пост президента, однак залишитися головою Всебілоруських народних зборів.
  • Крім того, політик обіцяв перерозподіл владних повноважень та "красиву демократичну схему", яку мають затвердити збори.