Це трапилось, коли журналіст показав Лукашенку відео, на якому видно побиття після перебування в СІЗО. Визнав насильство Лукашенко у інтерв'ю.

До теми З портретом та автоматом Лукашенка: у Мінську відкрили експозицію, присвячену протестам

Лукашенко визнав побиття людей

Під час розмови журналіст показав Олександру Лукашенку кадри, на яких видно, що люди після перебування в слідчому ізоляторі в Мінську виходили з синцями та іншими слідами тортур.

Добре, добре, я визнаю це, я визнаю це,
– сказав Олександр Лукашенко.

Самопроголошений президент Білорусі додав: "У СІЗО на Окрестина людей били. Але були побиті й міліціонери, і ви цього не показали".

До речі, Лукашенко відзначався заявами щодо захисту силовиків та подяк їм. Наприклад, у 2020 році заявив, що силовикам ОМОНу "не можна дорікати, бо вони захистили країну від бліцкригу". Він додав, що тоді владі нібито "вдалося відстояти країну".

Масове побиття людей під час протестів в Білорусі: коротко

  • У серпні 2020 року в Білорусі спалахнули протести проти Олександра Лукашенка.
  • Люди масово вийшли на вулиці після президентських виборів. Тоді за даними влади, Лукашенко нібито здобув 80% голосів.
  • Проте незалежні підрахунки на дільницях, куди допустили спостерігачів, показали перемогу лідерки опозиції Світлани Тихановської.
  • Під час мітингів силовики застосовували силу до людей, їх били, арештовували та кидали у СІЗО. За кілька місяців мітинги притихли, а опозиціонери виїхали за кордон.
  • Світлана Тихановська у 2020 році розповідала, що від рук силовиків загинули 8 людей. Загалом, вони затримали близько 25 тисяч мітингувальників. Окрім того, притягнули до кримінальної відповідальності 850 осіб. З них – понад 100 протестувальників є політичними в'язнями, адмінвідповідальність понесли понад 450 людей.