Диктатор поскаржився, що Україна закрила небо для Білорусі. Він переконує, що його фактично змусили шукати шляхи, як потрапити на півострів.

Читайте також ЄС не вистрілить собі в ногу, вони ж не Україна, – Лукашенко про загрози транзиту газу

"Україна закрила для нас небо. У нас є свій санаторій в Криму, в Місхорі, туди люди завжди їздили, літали. Щоб не загострювати відносини – через Україну", – зазначив Лукашенко.

Й додав, що білоруси по-різному добиралися на півострів – поїздом, автомобілем, літаком. "Зараз закрили небо. Я Путіну сказав подумати, як нам потрапити в Крим", – пояснив він.

Питання поки ще обговорюють з Росією

За словами диктатора, Білорусь та Росія наразі обговорюють питання про відкриття авіарейсів до Криму. Компетентні відомства вже отримали відповідні доручення.

Я думаю, тут не буде проблем. Закрили небо, ну що ж. Є й більш відкриті держави, через які ми завжди можемо потрапити в Крим,
– підкреслив Лукашенко.

Самопроголошений президент Білорусі наголосив, що коли президентом України був Петро Порошенко, він нібито питав його про те, як потрапити у Крим.

"Він казав, що тільки через Україну". Я кажу: "Зрозумів". Сьогодні я б хотів запитати Зеленського: а як при бажанні полетіти до Криму? Тільки через Росію", – підсумував він.

Лукашенко про рейс в окупований Крим: дивіться відео

Зазначимо, що Україна закрила пряме авіасполучення з Білоруссю від опівночі 26 травня. Це рішення – відповідь на інцидент з посадкою літака Ryanair у Мінську.