Про це Лукашенко заявив під час зустрічі з журналістами 1 червня. Санкції Заходу проти Мінська він назвав "спробою рейдерського захоплення секторів білоруської та не тільки економіки".

Читайте також Помста Лукашенка: як санкційний тиск Білорусі може допомогти Україні

Попри очевидні проблеми для режиму, диктатор старається висловлюватися оптимістично. Мовляв, будь-яка криза – це не лише труднощі, а й можливості.

Він наголосив, що однією з цілей Заходу та "білоруських втікачів" є удар по передових підприємствах країни. Мовляв, вони хочуть погіршити ситуацію в країні.

Такою ж є і його позиція щодо загрози санкції щодо газового транзиту по трубі "Ямал – Європа". Відповідаючи на питання про це, диктатор згадав про Україну.

Не думаю, що європейці вистрілять собі у ногу. Їм немає потреби цього робити. Вони ж не Україна. Тому не думаю, що вони візьмуться за цей важіль,
– цинічно заявив Лукашенко.

"Це їм вже тоді дуже дорого обійдеться. І тут вони вже будуть мати справу не тільки з Білоруссю, а й з Росією. А з Росією, вони розуміють, краще не мати справи", – додав він.

Зазначимо, що "Ямал – Європа" – це російський газогін завдовжки 4 196 кілометрів. Проходить через територію Росії, Білорусі (575 кілометрів), Польщі та Німеччини.

До теми Росія дасть Білорусі зброю: Лукашенко заявив про перекидання російських військ при конфлікті

Реакція світу на затримання Протасевича

  • На саміті ЄС вирішили заборонити білоруським авіакомпаніям польоти в Євросоюз. Це відбулося у відповідь на посадку літака Ryanair в Мінську.
  • Після цього припинила пряме авіасполучення зі своєю сусідкою й Україна. До авіаційної ізоляції Білорусі долучилася низка країн у світі.
  • У НАТО обмежили доступ представників Білорусі до своєї штаб-квартири у бельгійському Брюсселі. Таке рішення в Альянсі пояснюють "міркування щодо безпеки"
  • Керівник білоруського Народного антикризового управління Павло Латушко закликав бойкотувати білоруські товари. Мовляв, потрібно, аби від них відмовлявся бізнес.