Про це глава ГПУ розповів у коментарі виданню "Новое время".

"На сьогодні уявити собі ситуацію, коли генеральний прокурор, або заступник, або обласний прокурор дає команду знищити бізнес чи політика, і це виконується через внутрішню структуру пострадянського монстра, неможливо. Чому? На сьогодні ні я, ні мої заступники не можуть нікого ні зняти, ні призначити", – наголосив Луценко.

Читайте також: Луценко зізнався, що ніколи не здавав на права і не водив автомобіль

При цьому генпрокурор зазначив, що призначають на посади та звільняють "виключно органи самоврядування", а він лише підписує ці рішення.

Окрім того, серед своїх досягнень Луценко назвав скасування права прокуратури виконувати функції слідства, скорочення апарату ГПУ на чверть, підвищення зарплати вдвічі та заповнення більшості вакансій у місцевих прокуратурах новими кадрами "з-поза системи".

До власних досягнень генпрокурор відніс і процес над екс-президентом України Віктором Януковичем за обвинуваченням у державній зраді.

Бо це не просто процес над громадянином Януковичем. Це процес для всіх колишніх і майбутніх керівників держави. В цій країні вже не буде посади, яка унеможливлює покарання за скоєні злочини, – запевнив Луценко.

Щодо Майдану, то він заявив, що надзвичайно важливим є "те, що до 80% справ Майдану є доведеними", а 240 прямих виконавців вбивств або насилля на Майдані проти демонстрантів перебувають під судом. Водночас глава ГПУ визнав, що замовники цих злочинів, "середня і вища ланка", переховуються в Росії, проте щодо них запущені процеси заочного засудження.

Читайте також: Спецконфіскація мільярдів Януковича це "мильна бульбашка", – експерти

Ще одним досягненням ГПУ Луценко назвав те, що його відомство знаходить "юридично виписані можливості підставити плече в діяльності НАБУ". За словами генпрокурора, протягом року "ми не тільки затримали понад 9 тисяч корупціонерів, не тільки передали близько 3 тисяч справ у суди, але і отримали 1,5 тисячі вироків".