Для реалізації схеми її учасники штучно завищували вартість продукції. Свої "послуги" представник Укрзалізниці оцінював у 5 – 10% "відкату" від загальної суми договору.

До теми Посадовці Укрзалізниці розікрали майже 60 мільйонів гривень: їх чекає суд

За гроші гарантував, що сприятиме перемозі в тендерах

Мовиться про керівника служби закупівель і постачання однієї з регіональних філій Укрзалізниці. Якої саме – в СБУ не уточнили. За даними ZAXID.NET, він працює на "Львівській залізниці".

Посадовець організував схему з отримання грошей від представників різних фірм. За певну суму він "гарантував", що посприяє в перемозі в тендерах на придбання запчастин до локомотивів.

Гроші йому мали передавати через посередника на банківську картку. Щоправда, карта належала не самому посадовцю, а його близькому родичу.

Співробітники СБУ задокументували факт передачі зловмиснику хабара. Сталося це, після укладення договору на понад 1 мільйон гривень. Посадовець мав отримати від 50 тисяч гривень до 100 тисяч гривень. Точну суму в СБУ не оприлюднили.

Що загрожує посадовцю

Наразі організатору та посереднику схеми оголосили про підозру. Наразі обшукують їхні робочі місця та будинки. Також невдовзі мають обрати запобіжний захід. Слідчі дії тривають.

За вчинення такого злочину вони можуть бути покарані за двома статтями: прийняття неправомірної пропозиції службовцем та незаконна обіцянка іншій посадовій особі. Якщо провину зловмисників доведуть, то їм може загрожувати від 5 то 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Підозрювані також не зможуть обіймати певні посади 3 роки.

Актуально Після рішення РНБО Укрзалізницю чекають масштабні кадрові чистки, – ЗМІ


У Львові керівника відділу Львівської залізниці" викрили на хабарі / Фото СБУ