Джерело: Львівська облдержадміністрація

Медичні прилади отримали амбулаторії Пустомитівського, Перемишлянського, Золочівського, Миколаївського, Жовківського, Городоцького й Камянка-Бузького районів. Заступники голови Львівської ОДА Юрій Бучко та Іван Собко передали комплекти медикам 28 січня.

Цікаво Побудують вітроелектростанцію за 72 мільйони євро: турки інвестують у новий проєкт на Львівщині

Що саме отримали амбулаторії Львівщини

Бучко розповів, що на закупівлю 254 комплектів медичних приладів Львівщина отримала 25 мільйонів гривень субвенції. Співфінансування з місцевих бюджетів становило 10%. Це дало можливість кожній амбулаторії області отримати якісне телемедичне обладнання.

"Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень”, – додав Бучко.

У комплекти, які передали амбулаторіям Львівщини, увійшли:

  • портативний ЕКГ;
  • вимірювач артеріального тиску;
  • пульсоксиметр;
  • спірометр;
  • безконтактний термометр;
  • дерматоскоп;
  • цифрова оглядова камера;
  • планшет для зберігання та передачі даних.

Дивіться фото, яке обладнання отримали амбулаторії Львівщини / Фото ЛОДА

Чому ЛОДА закупила телемедичне обладнання для амбулаторій

Заступниця директора департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Шурпяк розповіла, що такі комплекти медобладнання необхідні для якісного лікування пацієнтів у місцевостях, де немає амбулаторії.

Коли лікар приїжджає до пацієнта додому на виклик у місцевість, де немає амбулаторії, то за допомогою цього комплекту він може провести різні обстеження – перевірити серцево-судинну систему, виміряти тиск, температуру тіла та здійснити дерматоскопію,
– зазначила Шурпяк

До прикладу, усі дані, які лікар отримує з дерматоскопа, відображаються на екрані портативного комп'ютера. Після цього медик може зробити свої первинні висновки, а у разі необхідності скерувати результати дослідження вузькопрофільному фахівцю.

За словами заступника голови ЛОДА Івана Собко, користуватись цими приладами зовсім не складно. Проте сімейні лікарі все ж проводитимуть навчання для фельдшерів сільських амбулаторій.