Спецкомісія перевірить киснезабезпечення та системи енергозбереження у лікарнях Львівщини. Фахівці обстежать наскільки мережі здатні витримувати підключення великої кількості кисневих концентраторів. Про це повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Читайте також Це неприпустимо: в Офісі Президента відреагували на трагічну загибель пацієнтів на ШВЛ у Жовкві

Що перевірятиме спецкомісія у лікарнях Львівщини

Комісія складатиметься з представників департаменту охорони здоров'я та енергетиків. Фахівці перевірятимуть дотримання правил безпеки щодо забезпечення лікарень киснем.

Перш за все обстежать наскільки мережі здатні витримувати навантаження при збільшенні одномоментного підключення кисневих концентраторів. Ми маємо бути абсолютно впевнені, що та кількість кисневих концентраторів, що є у кожному закладі, може працювати безпечно для працівників лікарні та пацієнтів,
– розповів Чемерис.

Також комісія перевірить стан киснезабезпечення, розташування кисневих цистерн, елементів входу та інші речі, які пов’язані з безпекою пацієнтів лікарень Львівщини.

Що відомо про проблему з киснем у львівських лікарнях

  • Через відсутність електропостачання 27 листопада у реанімації Жовківської районної лікарні загинули 2 пацієнтів, які були підключені до апарату ШВЛ.
  • Через відсутність світла апарати не працювали протягом 1,3 години. Тому пацієнти померли через брак кисню.
  • Голова Львівської ОДА Максим Козицький заявив, що ініціює звільнення очільника Жовківської райдержадміністрації, а також головного лікаря медзакладу, де трапилась трагедія.
  • Раніше, 20 листопада, у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих, де лікують хворих на коронавірус, зламалась система кисневого постачання. З медзакладу евакуювали 21 пацієнта.