Компанія "Ензим" розробила спеціальну технологію виробництва дріжджів. У фінансуванні нового заводу візьмуть участь фонди TaiwanICDF та EU4Business Fund. Про це повідомила пресслужба Європейського банку реконструкції та розвитку.

Цікаво Видатків на понад 5 мільярдів гривень: ЛОДА ухвалила бюджет Львівщини на 2021 рік

Що відомо про кредит "Ензиму" від ЄБРР

Український виробник дріжджів "Ензим" планує розширити своє виробництво. Для цього компанія звернулась до ЄБРР, який погодив кредит в розмірі 10 мільйонів євро для будівництва нового заводу.

У фінансуванні проєкту бере участь фонд TaiwanICDF. Фонд надасть "Ензиму" 3 мільйони євро. Окрім того, фонд EU4Business Fund в Україні профінансував проведення екологічної та соціальної експертиз для реалізації проєкту та витрати на юридичний супровід.

Загальна вартість будівництва нового заводу становить 26 мільйонів євро.

Більша частина – це зароблені кошти, які акціонери товариства акумулювали та залишили для розвитку підприємства. Але їх недостатньо, тому, ми залучили також банківські установи до співфінансування. З ЄБРР ми співпрацюємо вже близько 3 років,
розповів генеральний директор компанії "Ензим" Андрій Цегелик.

Рішення про будівництво нового заводу ухвалили за результатами оцінки технології виробництва дріжджових екстрактів і нових ринкових можливостей, яку провели за допомогою міжнародної консультаційної програми ЄБРР.

Підготовчі роботи будівництва заводу почались з початку 2020 року. Проєкт планують реалізувати до кінця 2021 року, а нове виробництво запустять не пізніше першого кварталу 2022 року.

Коротко про компанію "Ензим"

  • Компанія "Ензим" виготовляє пресовані та сухі хлібопекарські дріжджі під торговою маркою "Львівські дріжджі", добавки для хлібопекарського та кондитерського виробництва та активні кормові дріжджі.
  • 40% своєї продукції компанія експортує у 16 країн Європи, Азії та Африки.
  • Виробничі потужності компанії "Ензим" розташовані на вулиці Личаківській у Львові.
  • Власниками ПрАТ "Компанія "Ензим" є брат та сестра, львів'яни Олена та Ростислав Вовки.
  • Компанія "Кормотех", власниками якої також є Вовки, раніше вже отримувала 10 мільйонів євро кредиту від ЄБРР. Ці гроші використали на будівництво заводу з виробництва кормів для тварин у Литві, який відкрили в липні 2020 року.