Гучне святкування викликало шквал критики від свідомих українців. Ситуацію щодо оренди приміщення у Будинку вчених розглянули 1 грудня на позачерговій президії Львівської обласної організації профспілки працівників освіти та науки України.

До теми Ми їм сценарій не писали, – у Будинку вчених прокоментували скандальну "голодну тусу" блогерів

У Будинку вчених не проводитимуть святкувань у скорботні дні

Під час президії усі присутні засудили форму проведення святкування дня народження блогера у День пам'яті жертв Голодоморів. Цей захід образив почуття свідомих українців та завдав шкоди моральному авторитету Львівської обласної організації профспілки працівників освіти та науки України, Львівському Будинку вчених та всій профспілковій спільноті області.

Угоду про оренду приміщення на 27 листопада підписали з Мар'яною Заліско. Уся відповідальність за проведення заходу була на організаторах та учасниках вечірки. Попри це, члени президії після аналізу інциденту вважають, що спосіб проведення святкування саме у такій формі – цинічний та аморальний. Особливо він є неприпустимим у День пам'яті жертв Голодоморів.

З метою недопущення подібних ситуацій, керівництву Львівського Будинку вчених вказано на забезпечення строгого контролю за проведенням заходів під час надання в оренду приміщень у майбутньому,
– мовиться у повідомленні.

Керівництво Будинку вчених зобов'язали погоджувати щомісячний план проведення заходів з Львівською обласною організацією профспілки працівників освіти та науки України. Окрім цього, президія заборонила Будинку вчених надавати в оренду приміщення для проведення розважальних заходів у траурні та поминальні дні.

Цікаво Люди почали на мене нападати, – співака Андрія Заліска сплутали зі скандальним блогером

Керівництво дотримуватиметься обмежень

У коментарі Суспільному заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш розповів, що керівництво обов'язково дотримуватиметься цих обмежень.

"Навіть мови немає, що це буде взяте на суворий контроль навіть самою адміністрацією. 100% не будемо проводити таких заходів у поминальні та траурні дні", – додав Мастикаш.

Нагадаємо, що Львівська міськрада 29 листопада тимчасово припинила діяльність Будинку вчених через порушення карантинних обмежень.

"Міська рада прийняла таке рішення, бо були порушені карантинні норми, хоча ми не порушували карантинних норм – їх порушував замовник. Замовника було попереджено 3 рази, що люди мають бути вакциновані, мають бути ПЛР-тест і дистанція", – зауважив посадовець.

За його словами усі присутні на заході мали ПЛР-тести, однак вони не дотримувались дистанції.

Коротко про "голодну блогерську тусу"

  • У Львові, в Будинку вчених, 27 листопада відбулася гучна вечірка з нагоди дня народження інстаграм-блогера Олександра Заліска. Того дня усі свідомі українці вшановували пам'ять жертв Голодоморів.
  • Дійство відбувалося у тематиці Show bar – вульгарні конкурси, еротичні танці, напівоголені дівчата тощо.
  • Ведучий вечірки Володимир Остапчук опублікував у своєму інстаграмі фото святкового столу з підписом: "Голодна блогерська туса". Користувачі соцмереж надзвичайно обурилися таким цинізмом та почали писати гнівні коментарі під дописами блогерів.
  • Однак "лідери думок", серед яких було кілька блогерів-мільйонників, спочатку не вибачалися. Натомість вони почали звинувачувати у заздрощах та лицемірстві усіх тих, хто був проти "туси року".
  • На вечірку гостро відреагували українська письменниця та видавець Юлія Сливка та львівські блогери Роман Салабай та Володимир Андрєєв.
  • Після розголосу в Будинку вчених заявили, що нічого не знали про тематику святкування.
  • Низка компаній відмовилася співпрацювати з блогерами, які були на скандальній вечірці. Після цього "інфлюенсери" почали масово вибачатися.
  • Правоохоронці виписали Заліску адмінпротокол про порушення карантинних обмежень. Йому загрожує 17 тисяч гривень штрафу.

Заліско влаштував вечірку в День пам'яті жертв Голодомору: відео 24 каналу