Суми корупційних оборудок, про які йшлося, сягали мільярда гривень щороку. Тому сумнівні схеми на "Укрзалізниці" – це лише частина їхнього бізнесу. На забезпечення їхнього капіталу працюють мажоритарні округи, де брати мають бізнес-монополію ледь не на кожному квадратному метрі.
Наприклад, звичайні виборчі округи за №118 та №120 на Львівщині із населенням понад 300 тисяч мешканців. Але саме тут зі звичайних чоботарів і виросли власники найбільшої в Україні готівки. І мова тут, звісно ж, не про заздрість чужого успіху, а про шляхи його досягнення.
Адже нескладно прослідкувати формування цих захмарних статків, які часто та недвозначно мінялися одночасно з політичними успіхами та негараздами Дубневичів.
Читайте також: Як київський бізнесмен намагається затерти старі корупційні схеми "благодійністю"
За 15 років брати Богдан та Ярослав Дубневичі пройшли шлях від звичайних чоботарів (1979 рік) – до співвласників ТОВ "Корпорації КРТ" (2004 рік). Після проходу братів у політику, їхні компанії почали вигравати великі тендери на "Укрзалізниці", а після обрання до Верховної Ради в 2012 й 2014 роках – пов'язані з політиками підприємства почали вигравати тендери до мільярда гривень на рік.
Можна зауважити, що всі об'єкти, які вони будують – це інфраструктурні об'єкти: народні доми, школи й садочки, які розташовані в їхніх округах. Саме в часи їхньої активної "політичної" діяльності останніх років можна прослідкувати й початок активних розбудов за державні кошти.
Наприклад, дитячий садочок на 150 дітей в рідному для Дубневичів селі Зубра, з населенням у понад 2 тисячі: масивна 4-поверхова будівля за 29 мільйонів гривень. Або нова велика школа біля садочка. Ще трохи далі – Народний дім із сільрадою. І це краплі в морі.
Яким чином далі розвивався бізнес братів – дивіться у програмі журналістських розслідувань ЦРУ.