Малехівська сільська рада позивалася до Львівської ОДА та уряду з літа 2020 року. Вона вимагала скасувати рішення, за яким Малехів ставав частиною Львівської ОТГ.

Цікаво Під санкції РНБО потрапили 13 львівських компаній

Суд задовольнив позов Малехівської сільради

Малехівська сільська рада заявляла, що рішення, згідно з яким Малехів приєднувався до Львівської ОТГ, прийняли без згоди місцевої громади й це "призвело до порушення прав, свобод та законних інтересів позивачів".

У підсумку Окружний адмінсуд Києва погодився з тим, що під час прийняття рішення порушили процедуру добровільного об’єднання громад.

Вказані порушення принципів добровільності, відкритості та прозорості при формуванні перспективного плану формування території Львівської територіальної громади, на думку суду, мало своїм наслідком порушення принципів місцевого самоврядування, зокрема, добровільності,
– мовиться у рішенні суду.

Суд визнав протиправними та скасував:

  • рішення уряду від 27 травня 2020 року "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області" у частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району до Львівської територіальної громади;
  • рішення уряду від 12 червня 2020 року "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області" у частині включення Малехова до Львівської ОТГ.

Також суд визнав протиправними дії Львівської ОДА, яка розробила перспективний план і подала його на затвердження Кабміну. Проте суд відмовився зобов’язати ЛОДА розробити інший проєкт перспективного плану, у якому врахувати позицію Малехівської громади. Рішення суду можна оскаржити в апеляції.