Вже цієї неділі, 3 вересня, "Щасливий кілометр" планує зібрати 800 учасників. Представники компанії Fujikura пообіцяли багато атракцій, щоб викликати ще більшу зацікавленість заради головної мети – збору коштів на великий хірургічний LED світильник luvis-L200, який завдяки своїй конструкції є універсальним джерелом світла при клінічних процедурах.

"В 2010 році в лікарні було створено Центр малоінвазивної хірургії, де провели вже понад 1000 операцій, які є набагато менш травматичними, ніж відкриті операції, – говорить Роман Лобай, голова опікунської ради ЛОДКЛ ОХМАТДИТ, – І, власне, Центр функціонує вже 7 років, тож була вкрай потрібна нова лампа, яка дасть можливість хірургам краще бачити операційне поле, на якому вони здійснюють хірургічні маніпуляції".

Вартість світильника – 184 тисячі гривень і кошти, зібрані на забігу, можуть стати вагомою частиною цієї суми. Тому "Щасливий кілометр" буде максимально відкритим для учасників будь-якої вікової категорії, дітей і дорослих, марафонців і тих, хто не має спеціальної спортивної підготовки. З цією ж метою цього року спростили маршрут, а ще запровадили чоловічу та жіночу категорію для переможців на всіх трьох дистанціях – 1, 4 та 7 кілометрів. Гроші збиратимуть через добровільні внески, адже участь в забігу абсолютно безкоштовна.

"Як і минулого року, ми не хочемо обмежувати кількість учасників, адже розуміємо, що в кожного є різні фінансові можливості, – каже Оксана Лашманова, в. о. генерального директора компанії Fujikura, – Тому кожен, хто забажає, навіть якщо не буде бігти, зможе залишити ту чи іншу суму коштів. Ми розмістимо 4 скриньки в 4-х стійках, де буде реєстрація на різні дистанції, і потім, після завершення реєстрації, ці скриньки будуть в руках волонтерів, які продовжуватимуть збір коштів на майданчику, де відбуватиметься розважальна програма".

Окрім зібраних коштів Fujikura обіцяє допомагати лікарні ОХМАТДИТ в рамках підписаного у грудні Меморандуму про співпрацю. Компанія вже виділила 500 тисяч гривень на ремонт операційного блоку.

"Якщо ти хочеш зробити якісно, зробити згідно з усіма нормами, воно завжди робиться довше. Але, відповідно, ми з компанією Fujikura стали на шлях якості, відкритості і прозорості, тому ремонт робиться і робиться якісно, зміни помітні з кожним днем. Тож від імені лікарні хочу сказати, що я дуже розраховую на цю співпрацю і надалі", – розповіла Мар’яна Возниця, головний лікар ЛОДКЛ ОХМАТДИТ.

Та додала, що участь в забігу візьме близько 30-ти працівників лікарні. Загалом же на сайті happy-kilometer.com.ua зареєстровано вже 350 учасників. На них чекає не тільки біг, а й святкування з подарунками для всіх дітей, виступами спеціально запрошених виконавців та ефектним барабанним шоу. Організатори наголошують – це не просто подія, це свято, яке об’єднує довкола спільних цінностей та по-справжньому надихає на добрі справи.