Про рішення суду повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури. Текст судового рішення буде опубліковано 15 червня. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Радимо ознайомитися Зеленський звільнив Мальського з посади голови Львівської ОДА: чим він запам'ятався

Справа Мальського: деталі

9 червня Мальському повідомили про підозру. Кримінальне провадження відкрили за статтею Кримінального кодексу "Службова недбалість". Підозру підписала головний прокурор Львівської області Ірина Діденко.

За даними прокуратури, своїм розпорядженням від 7 серпня 2019 року Мальський зобов’язав продати земельну ділянку з озером і прибережною смугою. Таким чином, через службову недбалість ексголови ЛОДА Україна зазнала збитків на понад 7 мільйонів гривень.

Було виявлене розпорядження та з’ясовано, що то не земля, як написано у розпорядженні, а велика (9 гектарів) проточна водойма, яку просто, в принципі, не може ніколи ніхто відчужити. Максимум може бути оренда, а не право власності,
– зауважила Діденко.

Вона додада, що це майно ще й оцінили, тому в прокуратури будуть питання, як його оцінювали,

"В принципі воно не підлягає оцінці, його оцінили в трошки більш як 7 мільйонів і відчужили, як просто земельну ділянку, як начебто озера не існує", – зазначила прокурор Львівської області.

Що з’ясувало слідство

За версією слідства, у 2019 році Мальський підписав розпорядження, яким передав у власність компанії "Узлісся земельну ділянку площею понад 15 гектарів. Власником "Узлісся" є львівський бізнесмен Ігор Кривецький.

Ціна ділянки становить 7 мільйонів 231 тисяча 71 гривня. Її призначення – будівництво та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

Відомо, що розташовується ця ділянка на території Бібрської міської ради Перемишлянського району Львівської області. А саме за селом Стрілки. У цьому місці розміщується готельно-оздоровчий центр Edem Resort. Крім того, на цій ділянці є проточне озеро площею у понад 9 гектарів і прибережна захисна смуга.

Але у розпорядженні ексголова ОДА зобов’язує продати земельну ділянку компанії "Узлісся", а не передати у власність. Водночас Перемишлянську райадміністрацію він зобов’язує укласти угоду купівлі-продажу.

У підсумку Служба безпеки України 9 червня повідомила, що задокументувала протиправну схему відчуження земельної ділянки і водних об’єктів, розташованих у її межах, з боку екскерівника ЛОДА.

Ще одна гучна справа Суд знову дозволив заарештувати ексдепутата Жеваго

Коментар Мальського

Колишній чиновник вважає передчасною та безпідставною підозру обласної прокуратури. Він зазначив, що, фактично, процедура оформлення власності цієї конкретної ділянки орендарем розпочалася ще у 2018 році.

Є інформація з офіційних джерел про стан земельної ділянки, внесеної профільними органами, існують державні органи, які здійснюють нагляд за охороною водних об’єктів, і їхні печатки є присутні ми на різних документах, у яких відсутні відомості про водні об’єкти,
– зазначив він.

За словами Мальського, у посадових осіб ОДА немає спеціальних технічних знань чи навіть повноважень і можливість перевстановлювати дані щодо:

  • статусу земель,
  • обмежень використання,
  • чи правильно внесено дані у земельний кадастр чи будь-які інші офіційні документи офіційні.

"Думаю, що розберуться і побачать, що це помилка щодо підозри", – підсумував Маркіян Мальський.

Реакція Edem Resort

Готельно-відпочинковий комлекс опублікував заяву у фейсбуці. Згідно з нею, "Узлісся" придбало вищезазначену ділянку в 2019 році за 7 мільйонів 231 тисяч 71 гривень. І ці гроші надійшли державного бюджету України.

Згодом підприємство провело інвентаризацію. І під час неї виявило помилку, якої припустилися службовці Державного водного агентства.

В результаті, з метою дотримання закону та недопущення жодних порушень з боку підприємства, ми вирішили виправити вказану помилку. Земельна ділянка під водним дзеркалом та водне дзеркало повернеться у власність держави, а компанія "Узлісся" повертається до договірних відносин,
– заявивли представники Edem Resort.

Цікаво! Про готельно-відпочинковий і оздоровчий центр Edem Resort мовилося у розслідуванні програми "Схеми" "П‘ятизірковий карантин Юлії Тимошенко". Детальніше – тут.