Своє рішення Зеленський вмотивував тим, що не бачить змін ні у Львівській, ні у Закарпатській областях.

Важливо! Зеленський вирішив звільнити голів Закарпатської та Львівської ОДА

Біографія Маркіяна Мальського

Він народився у 1984 році. Закінчив ЛНУ ім. І. Франка (юридичний і факультет міжнародних відносин), Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка, а також Інститут Світової Торгівлі у Швейцарії та Стокгольмський Університет у Швеції.

Кандидат юридичних наук, адвокат, керівник Західноукраїнської філії адвокатського об’єднання Arzinger.

Спеціалізується на наданні юридичної підтримки в інвестиційних проєктах, а також вирішенні спорів, в тому числі, у міжнародних комерційних та інвестиційних арбітражах.

Дивіться також: Зеленський призначив нового керівника СБУ Львівщини: що про нього відомо

До приходу в команду Arzinger адвокат Мальський працював юристом в групі міжнародного арбітражу в компанії Freshfields Bruckhaus Deringer у Парижі.

Також Маркіян Мальський – Почесний консул Австрійської Республіки у місті Львів з жовтня 2016 року.Після Революції гідності Мальський виграв у публічному конкурсі на посаду начальника ДФС у Львівській області, але відмовився її обійняти. Причиною відмови вказав "розбіжність у баченні розвитку та цілей служби після співбесіди з Романом Насіровим".

зеленський мальський львів ода лну
Зеленський призначив Мальського у липні / Фото з Telegram-каналу команди Зеленського

Раніше посаду голови Львівської ОДА обіймав Олег Синютка, який подав у відставку 22 квітня 2019 року.

Чим запам'ятався Маркіян Мальський

Під час головування Львівською ОДА відбулося блокування активістами вагонів із російським вугіллям. Тоді губернатор розповів, що законних підстав для того, щоб не допускати російське вугілля на територію України, немає. Під санкції потрапляє лише вугілля з окупованих територій, а саме антрацит. Якщо ж це вугілля не є антрацитом, тоді виникає моральна дилема – з одного боку Україна воює з Росією, а з іншого – Україні потрібно вугілля для споживання.

На час керівництва Львівською областю Маркіяном Мальським припала і надзвичайна ситуація у зв'язку з опаленням у Новояворівську та Новому Роздолі. Та комісія вирішила це питання, скерувавши кошти для запуску ТЕЦ з резервних фондів обласного та місцевих бюджетів цих міст. Гроші скерували на поворотній основі, тобто згодом управитель має повернути їх назад у бюджет.

Про це: Зрив опалювального сезону: на Львівщині у двох містах оголосили надзвичайну ситуацію

Маркіяна Мальського експерти НВ внесли до списку найвпливовіших людей Львова. Йому дали 11 сходинку.