Таку заяву президент зробив на зустрічі Ради розвитку громад і територій. Захід проходив під його головуванням.

Зверніть увагу! З Кабміну можуть звільнити кількох міністрів, – ЗМІ

Як зауважив Зеленский, він, як і обіцяв, разом із командою наприкінці року почав оцінку роботи кожного з голів Облдержадміністрацій. Зауважимо, що дехто з них пропрацював лише 3 – 4 місяці. За словами, президента передусім оцінювали результати.

Також він подякував за роботу голові Львівської ОДА Маркіяну Мальському та очільнику Закарпатської ОДА Ігорю Бондаренку. Опісля Зеленський заявив, що вирішив їх звільнити.

Ухвалив рішення їх звільнити не через те, що вони – люди недосвідчені чи не чисті на руку. А через те, що у цих областях ми не побачили жодного результату,
– пояснив президент.

Що відомо про Маркіяна Мальського

Його Зеленський особисто представив головою Львівської ОДА на початку липня. Тоді Мальський зауважив, що пропозиція йому очолити Львівську ОДА була певною несподіванкою, оскільки планував займатися іншою діяльністю.

Народився він у 1984 році. Закінчив юридичний і факультет міжнародних відносин Львівського національного університету, а також Київський національний університет імені Шевченка, Інститут Світової Торгівлі у Швейцарії та Стокгольмський Університет у Швеції. Також він має ступінь кандидата юридичних наук.

До того, як очолити Львівську ОДА, він був адвокатом і керівником Західноукраїнської філії адвокатського об’єднання Arzinger. Спеціалізувався на наданні юридичної підтримки в інвестиційних проєктах, а також вирішенні спорів. Раніше він ще працював юристом в групі міжнародного арбітражу в компанії Freshfields Bruckhaus Deringer у Парижі.

Після Революції гідності Мальський виграв у публічному конкурсі на посаду начальника ДФС у Львівській області, але відмовився її обійняти. Причиною відмови вказав "розбіжність у баченні розвитку та цілей служби після співбесіди з Романом Насіровим".

Крім того, з жовтня 2016 року він був Почесним консулом Австрії у Львові.

За версією журналу "Новое время", у 2019 році у рейтингу найвпливовіших людей Львівщини Маркіян Мальський посів 11 сходинку.

Серед гучних подій, які відбулася за його каденції, відзначимо силовий розгін мітингувальників у Соснівці на Львівщині. Активісти помітили вагони з вугіллям із написом "Росийские Железные Дороги" та переконували, що це російське вугілля, і воно, замість українського, піде на теплові електростанції регіону. Тому почали їх блокувати. Сам Мальський говорив, що законних підстав для того, що не допускати російське вугілля на територію України немає.

Детальніше! Чому активісти почали блокувати вагони з російським вугіллям на Львівщині

Що відомо про Ігоря Бондаренка

Ігоря Бондаренка Зеленський призначив головою Закарпатської ОДА також у липні. Тоді на нього покладали вирішення проблем з митницею.

Бондаренко народився у 1964 році в Євпаторії. Останнім часом жив у Мукачеві, де займався бізнесом, зокрема був власником кондитерських. За даними ЗМІ, раніше був військовим.

Має непогані статки: земельна ділянка у Лісарні на Мукачівщині, три квартири в Мукачеві (103, 139 і 92 квадратних метри відповідно), а також нежитлове приміщення на 15,7 квадратних метрів у тому ж місті. Також земельною ділянкою, нежитловим приміщенням і ще однією квартирою в Мукачеві володіє його дружина Ірина.

За версією ЗМІ, він опинився на останньому місці за результатами роботи серед голів областей. Так, за час його правління на Закарпатті погіршилася динаміка капітальних інвестицій на понад 15% порівняно з минулим роком. Експорт товарів і послуг скоротився більше ніж на 8%.

Крім того, Бондаренко так і не зумів вирішити проблему з контрабандою на митниці. Доливає олії у вогонь й угорське питання. Зокрема, нещодавно він назвав угорців Закарпаття українцями угорського походження, і ті на нього образилися. Зауважимо, що Україна та Угорщина мають дуже напружені взаємини через угорську національну меншину на Закарпатті.

До теми! Зеленський звільнив Бондаренка з посади голови Закарпатської ОДА: що про нього відомо