Президент пригадав про річницю своєї інавгурації під час вечірнього звернення до українців. Про це повідомляє 24 канал.

Зауважте Усе, що Росія зробила з 2014, потребує справедливої відповіді – і компенсації, – Зеленський

Президент подякував за підтримку

Попри такий складний час, глава держави наголосив, що пишається тим, що він президент. Володимир Зеленський підкреслив, що не підведе український народ.

Сьогодні – три роки, як я став президентом України. Дякую за довіру. Пишаюсь тим, що я – президент. Люблю вас! Не підведу!
– наголосив Зеленський.

Президентські вибори 2019 року: головне

  • Володимир Зеленський офіційно оголосив про свій намір балотуватися на пост президента України в новорічну ніч 2019 року. 30 січня Зеленський офіційно був зареєстрований як кандидат у президенти.
  • Під час першого туру виборів Володимир Зеленський отримав 30,24% відсотка голосів. За нього свій голос віддали понад 5,7 мільйона громадян, які прийшли на виборчі дільниці.
  • За результатами голосування до другого туру, окрім Володимира Зеленського, пройшов і чинний на той момент п'ятий президент Петро Порошенко.
  • Другий тур виборів відбувся 20 квітня 2019 року. Тоді за Володимира Зеленського проголосували 73,22% виборців. Тобто він отримав понад 13,5 мільйона голосів громадян. Відрив між Зеленським та Порошенком становив понад 48%.
  • 30 квітня 2019 року Центральна виборча комісія офіційно оголосила Володимира Зеленського переможцем президентських виборів.
  • Верховна Рада України обрала датою інавгурації 20 травня. Саме цього дня Володимир Зеленський офіційно обійняв посаду та став шостим президентом України.
  • Під час своєї першої промови з трибуни парламенту Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання. Нові парламентські вибори відбулися в липні того ж року. Там перемогу отримала президентська партія "Слуга народу". За результатами голосування політсила отримала більшість місць у парламенті, через що вперше в історії незалежної України у Верховній Раді сформувалася монобільшість.

Нічне звернення Володимира Зеленського від 20 травня: дивіться відео