Таку думку висловив президент Володимир Зеленський 20 травня. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на його звернення.

Детальніше Росія відчує справжню вагу кожної ракети: Зеленський звернувся до українців та партнерів

Навів конкретні приклади злодіянь Росії

Передусім президент розповів про те, як минув цей день. Він згадав кілька із дій ворога:

  • ракетний удар російської армії по Харківщині;
  • знищення будинку культури в місті Лозова;
  • удари ворога по Одеській області, Полтавщині та Житомирщині;
  • продовження спроб наступу на Донбасі.

Навів і кілька жахливих речей, які скоїли та коять російські окупанти від початку вторгнення:

  • знищили в попіл Рубіжне, Волноваху та Маріуполь.
  • намагаються зробити те ж із Сєвєродонецьком та багатьма іншими містами.
  • роблять усе, щоб витравити будь-яке нормальне життя на Херсонщині;
  • це ж стосується районів Запорізької області, які зараз тимчасово захоплені ворогом.

Все це та багато іншого, що російська армія зробила за час із 24 лютого і з 2014 року, потребує справедливої відповіді. По-перше, це звільнення. Ми маємо битися, поки не очистимо нашу землю від окупантів і поки не гарантуємо Україні безпеку. По-друге, це притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців,
– сказав глава держави.

Третім кроком відповіді має бути компенсація, яку Росія заплатить. Наша влада працює над тим, щоб це стало можливим. Володимир Зеленський підкреслив, що ворог має заплатити за кожен спалений дім, кожну зруйновану школу чи лікарню. А також за всі інші нищення, до яких вдаються російські військовики на нашій землі.

Вже висунули пропозицію партнерам

Україна вже запропонувала всім міжнародним партнерам у законний спосіб визнати, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини. Такий крок просто необхідний, оскільки це не та країна-агресор, яка може визнати свої помилки.

Усім партнерам запропонували підписати відповідний міжнародний договір, щоб можна було вилучити російські гроші за узгодженим механізмом. Мовиться про кошти й майно Росії, які перебувають у юрисдикціях держав-партнерів.

Очільник України пропонує спершу заморозити всі ці надбання країни-терориста, а потім почати конфіскацію. "Зло має отримати відповідь й знати, що буде покаране", – підсумував Володимир Зеленський.

Звернення президента за 20 травня: дивіться відео