Зеленський відреагував на безглузді атаки Росії на мирні об'єкти

Український лідер закликав поглянути, як минув день 20 травня. Російські загарбники завдали ракетного удару по Харківщині. У Лозовій ворог знищив місцевий будинок культури, повідомляє 24 канал.

Зауважте Зеленський заявив, що просив у партнерів зброю, аби розблокувати Маріуполь військовим шляхом

Зеленський зауважив, що Росія вже зробила усе можливе, аби на її території не залишилося жодного місця для культури.

"Але до чого тут наша Харківщина? Хай би в себе в Росії й підривали те, що в них залишилося від будинків культури, якщо їм так хочеться", – заявив президент.

Він також наголосив, що Росія вдарила по:

  • Одещині;
  • Полтавщині;
  • Житомирщині.

Російські загарбники знищили у попіл Рубіжне та Волноваху. Окрім того, окупанти намагаються зробити це з Сєвєродонецьком та багатьма іншими українськими містами.

Зеленський наголосив, що Росія робить усе, аби витравити будь-яке нормальне життя на території Херсонської області та усіх районах Запорізької області, куди зайшов ворог.

"Працюємо, аби Росія компенсувала все, що вона знищила"

Президент заявив: усе, що зробила російська армія не лише з 24 лютого, але й від 2014 року, потребує справедливої відповіді. Зеленський зауважив, що насамперед говорить про звільнення. Українці мають битися, аж доки не очистять свою землю від російських загарбників.

Окрім того, до відповідальності необхідно притягнути усіх російських воєнних злочинців. Мовиться про українські суди, міжнародний трибунал та поле бою (доки триває війна).

Також триває робота, аби Росія компенсувала все, що вона знищила в Україні. Зеленський конкретизував, що мовиться про кожен спалений дім, зруйновану школу, підірваний будинок культури, знищене підприємство, зупинений бізнес, втрачену гривню.

Український лідер наголосив, що російські гроші (компенсація) мають дійти до усіх постраждалих:

  • людей;
  • родин;
  • бізнесів.

"Росія відчує справжню вагу кожної ракети"

Зеленський зауважив, що Україна пропонує державам-партнеркам законним способом визнати: Росія має нести матеріальну відповідальність за кожен свій злочин. Президент наголосив: це важливо не лише у контексті війни Росії з Україною, але й у – контексті будь-яких інших агресивних дій чи то Росії, чи будь-якого іншого потенційного агресора.

Український лідер наголосив, що зло має знати – його покарають. За словами Зеленського, Україна пропонує державам-партнеркам:

  • підписати багатосторонній договір;
  • створити механізм, відповідно до якого усі постраждалі від дій Росії зможуть отримати компенсацію всіх втрат.

Зеленський зауважив, що на основі такого договору усі російські гроші та майно, які є у юрисдикціях держав-партнерів, мають бути арештовані або заморожені.

А потім – конфісковані й спрямовані у спеціально створений фонд, із якого всі, хто постраждав від російської агресії, зможуть отримати відповідну компенсацію. Це буде точно справедливо. І Росія відчує справжню вагу кожної ракети, кожної бомби, кожного снаряду, які вона випустила по нас,
– заявив президент.

Зеленський наголосив, що Україна пропонує державам-партнеркам стати засновницями такого фонду, а також – учасницями спеціальної міжнародної комісії. Вона розглядатиме звернення фізичних та юридичних осіб.

Український лідер зауважив, що виконання цього завдання не буде простим. Однак станом на 20 травня вже почалася дискусія про необхідність такої компенсації коштом російських активів. У світі говорять про це. Тим часом Україна розпочинає спеціальний діалог з країнами-партнерками.

Зеленський зауважив, що агресор має відчути: війна – "здатна завдати максимальних збитків не комусь іншому, а саме тому, хто пішов з нею до сусіда".

Президент подякував людям, які борються з окупацією

Зеленський подякував українцям та українкам, які продовжують боротися з російською окупацією. Особливо – жителям територій, які тимчасово перебувають під контролем російської армії.

Зокрема, Зеленський висловив вдячність рятувальникам в Енергодарі, які 20 травня вийшли на акцію протесту. Президент наголосив, що вони заслуговують підтримки від усіх українців.

"Люблю вас, не підведу"

Зеленський також пригадав, що 20 травня виповнилося три роки, як він став президентом України.

Дякую за довіру. Пишаюсь тим, що я – президент. Люблю вас! Не підведу", – заявив український лідер.

Нічне звернення Зеленського за 20 травня: дивіться відео