За словами Потураєва, відповідальними за марш на честь СС "Галичина" у Києві 28 квітня є люди, "які часто були при владі". Політик наголосив: якщо ти будеш називати дідуся когось нацистом, ця людина вийде, щоб його захистити.

Зауважте У Києві пройшов марш вишиванок на честь річниці створення дивізії "Галичина": відео

За словами Потураєва, українці взагалі не вивчили своїх уроків. Певні партії та люди тримають суспільство у радянському минулому. Саме вони казали, що радянські війська – герої, а члени УПА – колаборанти.

Люди йшли у дивізію "Галичина" не через те, що вони були нацистами. Люди йшли в УПА не через те, що вони були якісь там карателі, ненавиділи москалів. В УПА були євреї, і поляки навіть були. І українці. І росіяни. Всі були,
– заявив Потураєв.

Політик наголосив: люди також йшли у Червону армію не тому, що Йосип Сталін був катом, і всі його боялися. Вони зробили це, адже на їхні землі прийшов ворог.

Потураєв зауважив, що ми не лише не вивчили ці уроки, але й десятиліттями потурали "політиканам". Тим часом вони продовжують спекулювати на цій темі.

Заяви Микити Потураєва

  • Нюрнберзький трибунал не засудив дивізію СС "Галичина". Це не виправдовує її учасників. Це була трагічна помилка. Її припустилися люди з багатьох міст на Заході України. Однак це не змінює того, що робила в Україні радянська влада.
  • Потураєв наголосив, що люди, які входили до СС "Галичина" "не були нацистами та ксенофобами". Вони ухвалили таке рішення лише тому, що побачили дії радянської влади на Західній Україні у 1939 році.
  • Ми не можемо судити цих людей, однак можемо сказати, що нацизм – велике зло, а служба у Ваффен-СС – трагічна помилка.
  • Ми розуміємо цих людей так само як ми розуміємо ветеранів Червоної армії.
  • Ми маємо святкувати перемогу над нацистами і вшановувати героїв.

Що відомо про марш у Києві

  • У Києві 28 квітня відбувся марш вишиванок на честь річниці створення дивізії "Галичина".
  • Цей захід засудили нардепи зі "Слуги народу". Зокрема, нардеп Данило Гетманцев заявив, що цим маршем люди "паплюжать ідею самої незалежності, за яку віддавали житті тисячі і тисячі наших українців, ставлячи її в один ряд, поряд зі словами СС".