Як правило, цим займалися члени Громадського люстраційного комітету, іноді долучалися небайдужі громадяни та окремі притомні народні депутати.

Читайте також: Чи буде новий парламент протистояти Медведчуку

Однак зараз, коли у всіх на вустах реванш "руського міра", чергова спроба скасування люстрації привернула увагу дуже багатьох. Адже виявилося, що через п'ять років після Революції гідності, яка прогнала злочинний режим Януковича з влади, люстрація – це єдине, що зараз заважає їм повернутись назад у владні кабінети.

Чи був хтось з високопосадовців часів Януковича покараний? Ні. Чи конфіскували в когось майно? Ні. Чи заборонили через суд комусь із них обіймати державні посади? Теж ні. П'ять років нам розповідали про реформу Генпрокуратури й Служби безпеки, про успішну судову реформу, але по факту – не було зроблено нічого, щоби покарати представників попереднього злочинного режиму. І через стільки років єдине, що залишилось – один маленький закон про люстрацію.


Єдине, що залишилось – один маленький закон про люстрацію

Хто публічно не підтримав люстрацію

► Юлія Тимошенко – лідерка партії "Батьківщина".
► Ігор Смешко – лідер партії "Сила і честь", в якого у списку партії є люстровані.
► "Опозиційна платформа – За життя" і "Опоблок", які самі підпадають під люстрацію і просили її скасувати.

Але найцинічніше зробив Порошенко – він просто чотири роки саботував закон "Про очищення влади", роками не звільняючи недолюстрованих, незаконно виводячи їх з-під люстрації та призначаючи на посади всупереч закону. Його панівна коаліція у парламенті так і не спромоглася ухвалити закон, який зробив би люстрацію сильнішою.

Роками він зберігав у Конституційному суді суддів, які постійно намагались її скасувати. І тепер він, у гонитві за вашими голосами на виборах, голосніше за всіх кричить про реванш і емоційно виступає на захист люстрації – єдиного, що він не встиг за роки свого президентства знищити.


Петро Порошенко

І в чому найбільший парадокс? Після всього, що відбулося йому і далі вірять. Він залишив безкарними тих, хто розстрілював людей на Майдані й привів в Україну війну, саботував створення незалежних судів, блокував роботу антикорупційних органів, повернув в українську політику Медведчука, допоміг йому сколотити статки, за які той тепер скуповує українські телеканали. А тепер він цинічно розказує, що його зупинить, і йому не просто вірять, його ще й хочуть бачити у парламенті.

Ну тоді давайте чесно зізнаємось собі, що пробачили непокараних вбивць Небесної Сотні, 13 тисяч вбитих на війні, непокараних корупціонерів, відсутні правоохоронні органи та суди — все це пробачили. Благословили Медведчука, Порошенка та решту олігархів та їх проектів і далі використовувати Україну як територію для заробляння грошей, ставитись до українців як до німої біомаси, влаштовувати вибори на окупованому Донбасі й заводити російських бойовиків до українського парламенту. А також дерибанити український бюджет і далі годувати нас брехнею про європейське майбутнє, якого в України не буде, поки вони будуть при владі — бо корупціонерів і саботажників в ЄС не беруть.

Читайте також: Парламентські вибори: що необхідно зробити виборцю перед голосуванням

Не подобається те, що я кажу? Тоді не давайте їм благословення, піддаючись на цинічні брехливі маніпуляції, які ллються з куплених за сотні мільйонів бордів і телевізійної й радіо реклами. Не піддавайтесь на маніпуляції рейтингів, які намагаються створити у вас враження, що ваш вибір вже ні на що не вплине. Не слухайте нікого і не йдіть на компроміси. Інакше для чого були жертви останніх п'ять років?