У пресслужбі прокуратури міста Києва повідомили, що Юлдашев провів першу нараду з колективом.

Читайте також Закон про люстрацію: КСУ досі не ухвалив рішення про його конституційність

Службовець також привітав працівників з успішним завершенням двох етапів атестації та закликав до спільної й ефективної праці.

Впевнений, що ми завжди знайдемо порозуміння,
– зазначив прокурор.

Нагадаємо, що колишнього прокурора Києва Сергія Юлдашева звільнили у 2015 році, адже він підпадав під дію люстрації – закону про очищення влади. У лютому 2020 року Дніпропетровський окружний адмінсуд поновив його на посаді. Також суд постановив виплатити йому компенсацію за час "вимушеного прогулу" у розмірі 37 097 гривень.

Чому поновлення Юлдашева стало можливим?

  • Сергій Юлдашев працював прокурором Києва з 25 червня 2014 року до 23 березня 2015 року. Його звільнили під час другого етапу люстрації, коли стало відомим, що Юлдашев працював одним з керівників прокуратури Луганської області за часів Віктора Януковича.
  • 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо українського закону "Про очищення влади": документ порушив права чиновників.
  • Йдеться про те: якщо люди обіймали державні посади за часів президентства Януковича, це не повинно бути підставою для обмеження їхніх прав.
  • У січні 2020 року Україна оскаржила рішення ЄСПЛ, однак запит української сторони відхилили. 25 лютого рішення ЄСПЛ набуло чинності.