Про це свідчить датоване 25 лютого рішення суду, опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень.

До теми: Рішення ЄСПЛ про люстрацію в Україні набуло чинності: реакція Мін'юсту

"Визнати протиправним та скасувати наказ генпрокурора від 23 березня 2015 року про звільнення з посади прокурора міста Києва. Поновити на посаді прокурора міста Києва з 24 березня 2015 року", – мовиться у документі.

Сергію Юлдашеву також виплатять компенсацію за час "вимушеного прогулу". Поновленому прокурору могли б виплатити понад пів мільйона гривень, однак ні – виплатять лише 37097 гривень. Адже після звільнення з прокуратури той працював викладачем Національного авіаційного університету й отримував там зарплату.

Чому люстрованого прокурора поновили на посаді

У своєму рішенні суд посилається на тлумачення Європейського суду з прав людини:

  • "Звільнення з займаної посади, засноване на колективній відповідальності, без з'ясування конкретних виконуваних функцій та особистої участі в узурпації влади президентом України (мовиться про Януковича – 24 канал) не може бути визнано прийнятним у демократичному суспільстві".

Чому поновлення Юлдашева стало можливим

  • 24 березня 2015 року прокурора Києва Сергія Юлдашева звільнили. Він підпадав під люстрацію, бо у 2013 – 2014 роках працював заступником прокурора Луганської області.
  • 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо українського закону "Про очищення влади": документ порушив права чиновників.
  • Мовляв, те, що люди обіймали державні посади за часів президентства Януковича, не повинно бути підставою для обмеження їх прав.
  • У січні 2020 року Україна оскаржила рішення ЄСПЛ, однак запит української сторони відхилили. 25 лютого рішення ЄСПЛ набуло чинності.

Дивіться також розслідування "Схем": Люстровані посадовці часів Януковича отримали посади за Зеленського