Вікторія Нуланд виступила у Києві на безпековому форумі в режимі онлайн. Вона зазначила, що у США стурбовані Лукашенком, який вирішив бути нейтральним після того, як Росія окупувала Крим.

Зверніть увагу Де-факто й де-юре: Лукашенко назвав Крим "російським"

Ситуація в Білорусі "трагічна", – Нуланд

"Зараз він (Лукашенко – 24 канал) пішов набагато далі як маріонетка Росії й збирається відвідати Крим і змінити статус своєї держави. У нас немає жодних сумнівів, що він штовхає Білорусь до обіймів Москви, відмовляючись не лише від демократичного розвитку, а й ускладнюючи ситуацію", – заявила Нуланд.

Водночас заступниця держсекретаря США назвала ситуацію в Білорусі "трагічною" для її громадян, які, за словами Нуланд, "вимагають не так вже й багато чого – права вільно обрати свого лідера на чесних та відкритих виборах".

За словами Вікторії Нуланд, Сполучені Штати координують із ЄС запровадження санкцій проти режиму Лукашенка.

Читайте також "Військові просили Росію його врятувати": Лукашенко зробив цинічну заяву про український Крим

Що цьому передувало

  • Олександр Лукашенко в інтерв'ю російському пропагандисту Дмитру Кисельову заявив, що Крим, на його думку, "де-факто та де-юре став російським після "референдуму" 2014 року".
  • Самопроголошений президент Білорусі сказав, що збирається відвідати Крим, а його поїздка "означатиме визнання півострова частиною Росії".
  • У російських ЗМІ мовиться, що в Кремлі заяву Лукашенка вважають "дуже важливою".
  • На заяву Лукашенка відреагував глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, наразі це тільки слова самопроголошеного президента, натомість реагуватимуть на вчинки.
  • Крім того, Лукашенко сказав, що готовий висловити підтримку Москві у випадку ескалації на російсько-українському кордоні.