У Маріуполі було влучання у казарму, де проживали російські військові, ймовірно, там впали уламки ППО. Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, додавши, що працювала система ППО, яка встановлена у Кальміуському районі Донецької області.

Дивіться також Був людиною-легендою: під Києвом помер Юрій Некрасовський, який дивом вижив у Маріуполі

Нові деталі "бавовни" у місті

Цього разу окупанти розмістили свої засоби протиповітряної оборони не біля багатоповерхівок, але все ж поруч із житловою забудовою. Відомо, що було ураження та пожежа в одній із казарм загарбників. Вона розташована на території металургійного комбінату імені Ілліча. Це неподалік колишнього трамвайно-тролейбусного депо.

Зараз неможливо точно встановити, що саме відбулося, бо дістатися до цієї території немає змоги. Від окупантів також не надходило ніякої інформації, тому на інші деталі "бавовни" доведеться почекати.

Цілком можливо, що уламками вони підпалили власну казарму. Таке трапляється. Знаємо, що одразу після цього росіяни почали "грати в хованки" – переміщувати все, що було заховано неподалік від епіцентру "бавовни",
– зауважив Петро Андрющенко.

За його словами, окупанти почали перевозити особовий склад, боєкомплект на інші бази, які розкидані по місту. Частково перетягують навіть техніку, адже бояться повторного удару. Враховуючи те, що "бавовна" була також і в Бердянську, російські загарбники мають всі підстави для хвилювання.

Ми відстежуємо ситуацію, моніторимо по лікарнях, чи є поранені та загиблі. Також будемо відстежувати, що й куди саме вони перевозять. Сподіваюся, це лише початок наших вихідних,
– додав Андрющенко.

Як живе окупований Маріуполь: актуальні новини

  • Місто виявилося абсолютно не готовим до настання зими. Окупаційна влада не подбала про початок опалювального сезону, розчищення вулиць та навіть нарахування пенсій. Маріупольці скаржаться, що температура у їхніх будинках не перевищує 12 градусів тепла. Люди рятуються електричними приладами, але світло часто вимикають. Через нерозчищені дороги громадський транспорт практично не курсує.
  • Окупанти намагалися створити картинку свята на Новий рік. Одну з ялинок вони розмістили біля руїн Драмтеатру, у якому на початку війни вбили сотні мирних людей. Місцевих розважали російські діди морози й снігуроньки, втім маріупольці не поспішали виходити на площі. За час окупації етнічний склад міста змінився, приїхало багато мусульман, які святкують Новий рік зовсім по-іншому. Відтак незрозуміло для кого злочинна влада влаштовувала так зване "свято".
  • Росія активно поширює свою пропаганду у місті, а також за його межами. Стало відомо, що окупанти вирішили показати в Італії виставу про нібито "розквіт Маріуполя". Українців за кордоном цей факт обурив, тому вони порушили питання про заборону дійства. Італійська влада обіцяла переглянути проведення цього заходу. У такий спосіб Кремль намагається "протягнути" у Європу тезу про буцімто "відроджене й звільнене місто".