Це жінки, діти та люди похилого віку з різних населених пунктів – Маріуполя, Мангуша, Бердянська, Токмака та Василівки. Подробиці розповіла міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук.

Важливо Україна й надалі домовлятиметься про евакуацію з Маріуполя, попри важкі бої, – Верещук

Люди вже у Запоріжжі

За словами міністерки, усі евакуйовані щойно прибули до Запоріжжя.

Ще одна наша маленька перемога. Дякую працівникам ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста! Дякую працівникам гуманітарної колони: водіям та співробітникам ДСНС,
– написала Верещук.

Окремо вона відзначила, що маріупольська гуманітарна операція триває.

Як відбувалась евакуація з "Азовсталі"

Український Маріуполь вже понад 2 місяці перебуває у блокаді росіян. Попри в рази меншу кількість сил, українські оборонці дають гідну відсіч. Вони тримають оборону на заводі "Азовсталь". Крім бійців, там опинилися сотні цивільних, які шукали, як сховатися від обстрілів окупантів.

Навіть те, що там є мирні жителі, не зупинило окупантів від щоденних бомбардувань. Вони руйнували будівлі, а люди опинялися під завалами. На евакуацію маріупольців агресор протягом 2 місяців не погоджувався.

Однак 1 травня нам вдалося вивезти 100 людей. Вони приїхали до Запоріжжя на наступний день.

Навіть зараз "Азовсталі" тривають важкі бої

  • Окупанти прорвались на частину заводу "Азовсталі". Вони здійснюють штурм.
  • У Генштабі стверджували, що росіяни не мають успіхів у цьому.
  • Командир "Азову" Денис Прокопенко підтвердив, що на "Азовсталі" йдуть важкі кровопролитні бої. Однак військові мужньо продовжують виконувати наказ й тримати оборону.

При цьому на заводі ще досі залишаються цивільні. Крім цього, там є щонайменше пів тисячі поранених бійців, які теж потребують негайної евакуації. Раніше Ірина Верещук зазначала, що спроби евакуації продовжуватимуться попри бойові дії. Влада робитиме все, аби витягнути з міста наших людей.

Дивіться також – Маріуполь у стані, ніби по ньому застосували 5 – 6 ядерних зарядів