Росія продовжує блокувати евакуацію маріупольців

Про це повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко в ефірі телемарафону, повідомляє 24 канал.

Увага З Токмака та Енергодару 3 травня буде евакуація: людей закликають чекати на колону

На жаль, сьогодні право, кому евакуйовуватись, кому жити, а кому вмирати, привласнив собі Путін. Тільки він особисто приймає рішення щодо початку евакуації,
– зазначив Бойченко.

За його словами, українська сторона очікувала, що 3 травня таки відбудеться евакуація – виїхати намагаються 2 тисячі маріупольців, які змогли добратись до Бердянська.

Люди змогли виїхати до Бердянська, але рух до Запоріжжя блокують окупанти

Люди 2 тижні чекають на цю евакуацію, але російські війська не дають змоги вивезти маріупольців до підконтрольної області Україні – до Запоріжжя,
– додав Вадим Бойченко.

До слова, ті 100 людей, яких вдалось евакуювати з "Азовсталі", теж наразі не добрались до Запоріжжя. За даними Бойченка, колона рухається у сторону області, евакуація триває, а тому інформацію повідомляють обмежено.

Головне про евакуацію з "Азовсталі"

  • 2 травня було погоджено другий зелений коридор з Маріуполя. Цивільних людей евакуйовували із заблокованого міста – вдалось вивезти понад 100 людей.
  • Приблизно стільки ж маріупольців виїхало і 1 травня: вони уже доїхали до Запоріжжя.
  • На сьогодні, 3 травня, теж погоджено гуманітарний коридор – з Маріуполя можна буде евакуюватися офіційно. Це відбуватиметься за сприяння ООН та Червоного Хреста.
  • Наразі є домовленість про евакуацію лише місцевого населення. Зеленський повідомив, що ООН не може взяти відповідальність за евакуацію військових з "Азовсталі".
  • Водночас військові з 12 бригади оперативного призначення Національної гвардії просять евакуювати з "Азовсталі" всіх українських захисників, що боронять Маріуполь. Вони перебувають у надскладних умовах вже 67 днів.

Захисники Маріуполя показали унікальні кадри евакуації з "Азовсталі": дивіться відео