67 день пекельного протистояння

Військові Національної гвардії опублікували звернення, де наголосили, що боронять Україну в надважких умовах уже 67 днів та потребують допомоги.

Увага З Маріуполя сьогодні вдалося вивезти понад 100 мирних жителів, – мер міста

Ми, військовослужбовці 12 бригади оперативного призначення Національної гвардії України, з побратимами 67 добу боронимо нашу Україну, будучи заблоковані на заводі "Азовсталь",
– зазначив військовий.

Гуманітарна ситуація – катастрофічна

Нацгвардійці додали, що увесь цей час ворог завдавав нищівних ударів, артилерійських обстрілів по "Азовсталі". Самі ж військові перебувають у надскладних умовах: без світла, води та їжі, в повному оточенні.

Закликаємо вище політичне керівництво країни, міжнародну спільноту зробити все можливе для проведення евакуації цивільних осіб, які залишились на території заводу, поранених військовослужбовців та тіл загиблих,
– додав один із нацгвардійців.

Військові просять евакуювати з "Азовсталі" увесь військовий гарнізон.

Головне про евакуацію з "Азовсталі"

Сьогодні вранці, 2 травня, було погоджено другий зелений коридор з Маріуполя. Понад 100 людей евакуйовували із заблокованого міста до Запоріжжя.

Наразі є домовленість про евакуацію лише місцевого населення Маріуполя. Водночас існує окрема процедура та переговорний процес щодо вивезення поранених бійців.

До слова, понад місяць російська сторона зривала всі можливі гуманітарні коридори з Маріуполя. Частково місцеві мешканці намагались вибратись із заблокованого міста власним транспортом, ризикуючи життям.

Впродовж останніх днів вдалось напрацювати механізм, який дозволив би організовано евакуювати мирне населення, зокрема, з "Азовсталі", де багато цивільних переховувались від бомбардувань разом із захисниками Маріуполя. Серед них – діти, жінки та люди похилого віку.

Бійці з полку "Азов", які захищали цивільних, показали унікальні кадри операції з порятунку людей в Маріуполі.

До теми – жителі Маріуполя прибули до Запоріжжя: відео