Заступниця міністра оборони України розповіла, що випадки крадіжок окупантами зросли з початку травня, особливо у дні, які були оголошені росіянами святковими та вихідними.

Дивіться також Що з ворогами під Бахмутом, Росія вивозить мирних з Запоріжжя: хронологія 442 дня війни

Як окупанти крадуть майно на тимчасово окупованих територіях

Росіяни крадуть переважно майно і транспортні засоби. Вони роблять це під приводом нібито необхідності забезпечення евакуації населення.

Зокрема, у населених пунктах Токмак, Пологи, Кам'янка, Розівка, Михайлівка, Молочанськ, Енергодар, Чернігівка на тимчасово окупованій території у Запорізькій області російські окупанти, прикриваючись так званим забезпеченням евакуаційних заходів, розкрадали матеріальні цінності місцевих підприємств та громадян,
– розповіла Маляр.

Натомість в Енергодарі вночі з території приватного підприємства “Електропівденмонтаж-10” росіяни викрали близько 20 одиниць автотранспорту та розграбовано склад матеріального майна.

Також вночі під приводом евакуації російської окупаційної адміністрації з населеного пункту Скадовськ на тимчасово окупованій території у Херсонській області окупанти поспішно вивезли награбовану оргтехніку та інше майно.

Маляр додала, що 7 травня до порту Бердянська прибули чергове вантажне російське судно. Ймовірно, російські загарбники використають його для переміщення вкраденого майна на територію тимчасово окупованого Криму.

Окупанти активно крадуть на Херсонщині та в Маріуполі

  • Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський раніше розповідав, що російські загарбники почали активно скуповувати цивільні речі на ринках Херсонської області, почастішали пограбування та мародерства. З особливою інтенсивністю росіяни грабують цивільні приміщення та житлові будинки: викручують звичайні лампочки, виривають розетки, унітази, пральні машинки й бойлери,
  • У тимчасово окупованому Маріуполі також процвітає мародерство. Красти в місті досі є що – це одна з причин, чому люди, в яких вціліли квартири й цінні речі, не виїжджають з міста. Якщо залишити квартиру на тиждень-два, вона стане пустою.