Про це у своєму блозі "Чесна політика" розповів Сергій Лещенко.

Читайте також: САП направила до суду обвинувачення стосовно Мартиненка та його спільників

За його словами, це свідчить про те, що нардеп міг отримувати конфіденційну інформацію з Генпрокуратури, а також також впливати на співробітників правоохоронних органів.

Так само уникли відповідальності й чиновники, які домоглися звільнення Мартиненка на поруки. Коли рік тому його затримали в справі про розкрадання грошей на державному підприємстві "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", поручитися за нього прийшло півтора десятки депутатів, один міністр і навіть член Центрально виборчої комісії – всі за квотою "Народного фронту",
– зазначив Лещенко.

Також він додав, що такому параду чиновників здивувалася навіть тодішня голова Нацгентства запобігання корупції Наталія Корчак, яка назвала це "неприпустимим" та "нонсенсом". Тоді ж Корчак пообіцяла, що очолюване нею агентство запобігання корупції "зробить свою оцінку діям міністрів, які брали участь у судовому засіданні та взяли на поруки екс-депутата Миколу Мартиненка".


Наталія Корчак

"Але от минув рік, якого більше, ніж достатньо, щоб оцінити дії чиновників. Я направив звернення до НАЗК та отримав відповідь уже нового керівника. Цитую відповідь: "Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів з боку вказаних осіб не виявлено". Єдиний орган, який виявився здатним розслідувати оборудки Мартиненка, стало НАБУ. Саме за їх матеріалами в співпраці з правоохоронцями Швейцарії, Австрії та Чехії Мартиненку було висунуто підозру – справа вже завершена та передається до суду", – розповів Лещенко.

Він наголосив, що саме тому українці мусять захищати НАБУ – як єдиний орган, що розірвав кругову поруку корупціонерів.

Відео повного випуску відеоблогу Сергія Лещенка "Чесна політика" за 23 червня 2018