Що вдалося виявити фахівцям РНБО

Так, фахівці координаційного центру виявили тенденцію до модернізації програмних засобів кібератак. А мета таких заходів – підвищення ефективності подолання засобів захисту та приховування своєї діяльності у скомпрометованих системах. Про це повідомляє пресслужба РНБО.

Важливо Масштабний витік даних: майже 7 тисяч військовослужбовців стали жертвами хакерів

Під час останніх спроб атак хакери використовували шкідливі вкладення, які імітують документи державних органів влади, зокрема, Служби безпеки України. Злочинці розсилають шкідливі документи електронною поштою, і під час їх відкриття хакери отримують доступ до систем та мереж державної установи.

Проведений аналіз шкідливих програм виявив ознаки підготовки до масштабної скоординованої атаки на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури, спрямованої на дестабілізацію ситуації в Україні напередодні Дня Незалежності та під час підготовки до чергових місцевих виборів,
– зазначають фахівці РНБО.

Заява секретаря РНБО Олексія Данілова

Він наголосив, що усі суб’єкти сектору безпеки та оборони, які забезпечують кібербезпеку у різних сферах, працюють у постійному режимі відслідковування, запобігання та відбиття кібератак. Оскільки кіберзагрози з боку Російської Федерації є вкрай небезпечними як для України, так і для європейських країн.

До речі Російські хакери вкрали секретні документи з пошти ексміністра торгівлі Британії

Невідкладне інформування про виявлені кібератаки на інформаційні системи держорганів, об’єктів критичної інфраструктури для здійснення координації з оперативного реагування є вкрай важливим, адже наслідки від кібератак можуть створити суттєву загрозу життєво важливим інтересам держави та суспільства,
– підкреслив Данілов.