З поспіхом, після цілоденного тримання в аеропорту, пасажирів почали реєструвати на рейс. Про це повідомляє BBC Ukraine у своєму телеграм-каналі.

Зверніть увагу! Wizz Air з 12 травня відновлює рейси Відень – Київ: що відомо

Реєстрація відбувалася поспіхом, каже кореспондент BBC, бо аеропорт Хітроу після півночі вже не приймає рейси через карантин.

Як повідомила компанія МАУ, рейс організували для доправлення до Британії на роботу українців, які мають довгостроковий контракт з роботодавцем за кордоном. Рейс напередодні замовив сам роботодавець.

За цих умов українці можуть легально та офіційно працювати на території Великої Британії. Дана категорія не є ризиковою для України,
– зазначили в МАУ.

Та додали, що ці громадяни не потребуватимуть евакуації найближчим часом і не поширюватимуть коронавірус в Україні.

Чому не дозволяли здійснити рейс

Компанія МАУ наголосила, що рейс скасували через заборону Державної авіаційної служби України. Про неї в МАУ дізналися за дві години до запланованого часу вильоту "без вказання підстав та посилання на нормативні документи".

"Авіакомпанія подала усі необхідні документи для отримання дозволів вчасно та розраховувала на завчасне або в розумні строки отримання рішення", – додали в МАУ.

У Державіаслужбі наразі не коментували ситуацію.

Що відомо про пасажирів рейсу Київ – Лондон

Вони є жителями різних регіонів України. Одна з пасажирок прокоментувала ситуацію зі скасуванням рейсу, заявивши, що це обмеження свобод людини, пише Teza.

Мені здається, що жоден зі ста пасажирів цього літака – вони звідси не підуть,
– заявила жінка.

Пасажири весь день перебували у терміналі Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Яка позиція уряду

  • 28 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що Україна отримує звернення від держав-партнерів про потребу в українських робітниках. Однак через пандемію коронавірусу відправляти їх за кордон "нелогічно". Наразі ж Україна робить все можливе, аби повернути українці з-за кордону.
  • Згодом в уряді заявили про можливість "точкових" дозволів на виїзд трудових мігрантів.

Дивіться відео: чому український уряд не пускає громадян за кордон