Три роки тому Саакашвілі був однією з рушійних сил Майдану. Згодом за сприяння Порошенка він очолив Одеську область. Але з революційними лідерами у Саакашвілі не склалося: минулої осені він полишив пост губернатора, звинувативши Президента України в корупції. Невеличкий історичний екскурс робить Der Standard у статті "Саакашвілі більше не українець: Майдан поглинає своїх лідерів".

Читайте також: Порошенко vs Саакашвілі: про громадянство, комунікацію та кротів-апатридів

Відтоді скандальний політик веде "війну троянд" з Порошенком, і позбавлення громадянства стало її кульмінацією, зазначає австрійське видання.

Саакашвілі не залишив дії українського Президента без відповіді, спрогнозувавши його швидке повалення. Однак у політичному плані Порошенку нічого боятися, адже, незважаючи на низький рівень життя в Україні та власний рейтинг, серйозних конкурентів на виборах 2019 року він поки не має, йдеться у статті.

Нагадаємо, 26 липня Президент України підписав указ про позбавлення громадянства України Міхеїла Саакашвілі. Згодом у Міграційній службі підтвердили інформацію щодо втрати Саакашвілі громадянства.