Про це президент України заявив у нічному зверненні 25 червня, за кілька днів до самітів G7 і НАТО, інформує 24 канал. Зеленський зауважив, що Росія невипадково випустила 45 ракет напередодні таких зустрічей.

Читайте також Ми повернемо Донецьк і Луганськ, – Зеленський звернувся до українців

Збройної допомоги треба більше

Зеленський наголосив, що окрім зброї, Україна очікує на сучасні системи протиповітряної оборони.

Збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні, де вони зараз і потрібні. Потрібні більше, ніж у будь-якому іншому місці у світі,
– зазначив президент.

Зеленський розповів, що Росія випускає різні типи ракет та гатить по різних районах України. Головна ціль країни-агресорки та її лідерів – показати, що їхній армії ніби-то щось вдається.

"Окупанти збиралися на п'ятий день захопити більшу частину нашої країни, а змушені на п'ятий місяць влаштовувати таку ракетну показуху, яка стратегічно для Росії нічого не змінює", – вважає Зеленський.

Утім, цивілізований світ може припинити або принаймні мінімізувати руйнування України, якщо надасть невідкладну допомогу.

Дивіться нічне звернення Зеленського до українців за 25 червня

Німеччина надасть Україні новітню ППО

Уповноважений Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив про те, що ФРН готова передати новітні системи протиповітряної оборони IRIS-T. Йдеться про 10 стаціонарних систем, які вважаються одними з найефективніших у світі. За його словами, вони зможуть забезпечити безпечне небо над Україною протягом кількох років.

Крім того, Мельник розповів, що українським та німецьким дипломатам в результаті тісної закулісної взаємодії з виробником Diehl Defence вдалося подолати політичний опір і досягти укладання контракту на закупівлю першої такої системи вартістю 178 мільйонів євро. Мельник додав, що закупівля систем ППО відбуватиметься коштом уряду Німеччини.

ППО надає Велика Британія

На зустрічі Бориса Джонсона та Володимира Зеленського, яка відбулася 17 червня, лідери країн обговорили ситуацію на фронті та наголосили, що потрібно збільшити постачання систем протиповітряної оборони до України.

Володимир Зеленський подякував британському прем'єру за розуміння збройних потреб нашої держави та повідомив, що Британія та Україна "почали рухатися" в напрямку забезпечення протиповітряної оборони нашої держави.

До теми – українська ППО працює: дивіться відео