Чи мають право працівники ТЦК зупинити на вулиці чоловіка та забрати його до військкомату, розповів заступник начальника мобілізаційного відділення Дарницького районного ТЦК і СП у Києві Володимир Новосядлий.

Дивіться також Кого не призвуть за новим законопроєктом про мобілізацію

"Це не задача ТЦК – витягувати громадянина з квартири"

За словами Новосядлого, представники військкомату можуть запропонувати людині проїхати до ТЦК, аби уточнити облікові дані. Якщо громадянин відмовляється і ухиляється від призову, вони не можуть самостійно затримати і примусово доправити цю особу до військкомату. Потрібно викликати поліцію. Правоохоронці складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося.

Водночас Новосядлий зазначає, що на другому році війни "ніхто нікого нікуди не повинен тягнути", кожен громадянин має усвідомлювати свої обов'язки. Зокрема, обов'язок прийти до ТЦК та уточнити свої дані.

За словами посадовця, велика кількість людей досі ще цього не зробила.

Кабмін розширив повноваження ТЦК

9 лютого уряд значно розширив повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на час воєнного стану. Що змінилося:

ТЦК працюватимуть цілодобово. Він матиме право:

  • організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобовʼязаних і резервістів (для районних ТЦК та СП);
  • вести персонально-якісний облік призовників, військовозобовʼязаних та резервістів;
  • вести облік транспортних засобів, що підлягають передачі ЗСУ та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час,
  • розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.

У Києві виплачуватимуть 30 тисяч мобілізованим

  • У Департаменті муніципальної безпеки КМДА повідомили, що доопрацювали з ТЦК механізм виплати додаткової одноразової матеріальної допомоги мобілізованим киянам у розмірі 30 тисяч гривень. Крім того, у адміністрації розширили перелік громадян, які можуть отримати ці кошти.
  • Мовиться про громадян, які мобілізувалися до лав ЗСУ після 1 грудня 2023 року. Крім того, відтепер цю виплату можуть отримати також ті жителі столиці, які підписали контракт.
  • Раніше мер Києва Віталій Кличко, у столиці запроваджено одноразову додаткову виплату 30 тисяч гривень для киян, які мобілізуються до лав ЗСУ з грудня 2023 року.