Усі матеріали зібрані на основі моніторингу сайтів окупаційних судів, незаконно створених Росією в Криму, повідомляє Офіс генерального прокурора.

До слова "Страусяча поведінка": у МЗС прокоментували повернення ноти протесту щодо параду в Криму

Всього прокурори проаналізували близько 9,5 тисячі незаконних "судових рішень". За результатами аналізу вдалося виявити факти порушення прав власності.

За 6 років окупації Росія незаконно забрала земельні ділянки в 3 тисяч 712 кримчан. Крім того, ще 250 людям зруйнували нерухомість. Незаконні рішення ухвалювали 24 так звані "суди" з 28, що діють на півострові.

Такі дії Росії є порушенням четвертої Женевської конвенції і кваліфікуються як воєнний злочин. Ба більше, за 6 років окупації щоденно щонайменше дві людини стають жертвою такого воєнного злочину.

Як ще Росія порушує права власності в Криму

  • Тут яскравим прикладом є цинічний указ Володимира Путіна, який забороняє українцям володіти землею в українському Криму.
  • Указ фактично зводиться до визнання території Криму "російською прикордонною територією". За російським законодавством, на прикордонних територіях іноземці не можуть володіти землею, а українці після окупації стали "іноземцями" на українській території.